W Moskwie otwarto kantor Bitcoin

Według lokalnych mediów jest to jedyny punkt w Rosji gdzie można fizycznie kupić bądź sprzedać Bitcoin. Prawnicy mówią, że nic w prawie nie zabrania tego rodzaju usług, a firma jest legalna

Władze rosyjskie jeszcze nie uregulowały kryptowalut, ale Rosjanie już je adoptują. Klienci mogą kupować i sprzedawać kryptowalutę. Kierownictwo twierdzi, że ich działalność jest zgodna z obowiązującymi rosyjskimi przepisami. Biuro znajduje się na ulicy “Verhniy Susalniy”. Inne biura zostaną otwarte w dwóch innych lokalizacjach, centrach biznesowych “Moscow City” i “Rumyantsevo”, raporty Bitfina.

Kryptowaluty nie są uważane za prawny środek płatniczy w Rosji. Projekt ustawy o legalizacji działań związanych z kryptowalutami. Kolejna ustawa, współfinansowana przez przewodniczącego parlamentu Wiaczesława Wołodina, ma na celu uregulowanie wykorzystania “cyfrowych pieniędzy” i ochronę “cyfrowych praw” inwestorów. Nowe przepisy powinny zostać przyjęte do lipca.

Obieg kryptowalut i ich wykorzystanie do płatności podzieliły instytucje rządowe. Ministerstwo Finansów chce zalegalizować swój handel na zarejestrowanych giełdach, ale Bank Centralny sprzeciwił się temu pomysłowi. Pojawiły się głosy wzywające do całkowitego zakazu kryptowalut przez urzędników, którzy uważają, że są to surogatki pieniędzy nielegalnych. Z drugiej strony obecne prawodawstwo nie zabrania wyraźnie operacji kryptowalutowych, takich jak usługi wymiany.

“W każdym demokratycznym społeczeństwie, w tym w Rosji, jeśli coś nie jest zakazane, powinno być legalne”, powiedział Vladimir Yurasov, partner zarządzający w moskiewskiej firmie prawniczej “

Ustawodawstwo federalne nie zawiera przepisów zabraniających używania Bitcoina w transakcjach finansowych. Kupno i sprzedaż Bitcoinów nie naruszają kodeksu cywilnego “, powiedział BFM. Jeśli nie ma przestępstwa, działania te są legalne, dodał adwokat. Rosjanie mogą kupować Bitcoiny, zarówno w Internecie, jak i na ulicy, powiedział Yurasov.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]