Tim Draper: $250 000 za Bitcoin w 2022

 Miliarder Tim Draper, jawny zwolennik ryptowalut, wyznaczył cenę Bitcoina w wysokości 250 000 USD na 2022.

Draper wykonał odważną prognozę 12 kwietnia na imprezie Block (Chain) na swoim samozwańczym Uniwersytecie Draper w San Mateo w Kalifornii.

“Myślę, że do 2022 roku 250 000 dolarów bitcoin” – powiedział Draper (przez Reddit). “Uwierz w to. Będą myśleć, że zwariowałeś, ale uwierz w to. To się dzieje i to będzie niesamowite! “

Draper ma dość dobre osiągnięcia w prognozowaniu ruchów cen Bitcoina, więc obserwatorzy rynku nie lekceważą jego prognozy. W 2015 r. inwestor venture capital dokładnie przewidział, że Bitcoin osiągnie 10 000 USD do końca 2017 r. Ceny BTC wzrosły powyżej 13 000 USD w dniu 31 grudnia 2017 r.

“Blockchain jest transformacyjny”

Draper przewiduje również, że blockchain będzie zakłócać i przekształcać finanse, opiekę zdrowotną i wiele innych branż. “To uczciwe, proste, nieprzekupne i sprawiedliwe” – powiedział.

Krótko przed imprezą Block (Chain) Draper zasygnalizował niezłomną wiarę w blockchain, technologię opartą na kryptowalutach.

“Blockchain to jedna z najbardziej transformacyjnych technologii, jakie miały miejsce w historii świata”, powiedział dziennikowi San Mateo Daily Journal.

Draper nie jest jedynym miliarderem, który obstawia zakłady na blockchain. Rodzina Rockefellerów (szacowana wartość netto: 1 bilion dolarów) nawiązała współpracę z grupą inwestora kryptowalutowego CoinFund, aby pomóc przedsiębiorcom w uruchomieniu działalności opartej na blockchain.

David Pakman, partner w Venrock – ramię grupy Rockefellerów z kapitałem podwyższonego ryzyka – powiedział, że jego firma VC nie jest zainteresowana przekształcaniem krótkoterminowych zysków, ale długoterminową inwestycją w blockchain.

“Na rynku jest wielu handlowców kryptograficznych” – powiedział Pakman. “Istnieje wiele funduszy zabezpieczających kryptowalutę. To jest inne. Dla nas wygląda trochę bardziej na kapitał wysokiego ryzyka “.

Zakupiono 30 000 Bitcoinów za 600 USD za sztukę

Tim Draper ma licencjat z inżynierii elektrycznej na Uniwersytecie Stanforda i MBA z Harvardu. Pochodzi z długiej rodzinnej grupy inwestorów venture capital.

W 2014 r. Draper pojawił się na pierwszych stronach gazet po zakupie 30 000 bitcoinów za 600 USD za sztukę (całkowita cena zapłacona: 18,5 miliona USD) na aukcji przeprowadzonej przez US Marshals Service, organ ścigania Departamentu Sprawiedliwości. Departament Sprawiedliwości często licytuje majątek skonfiskowany podczas nalotów.

Przy dzisiejszej cenie bitcoinów wynoszącej około 8000 USD za token, udział Drapera jest obecnie wart około 240 milionów dolarów. To nie jest zły zwrot za czteroletnią inwestycję.

Wejście reków finansjery jak rodzina Rockefellerów lub ekperci z  Doliny Krzemowej, jest kolejnym sygnałem, że kryptowaluty i blockchain – technologia stojąca za bitcoinem – pozostają z nami na dłużej, pomimo codziennych protestów sceptyków, że “bitcoin nie żyje”.

Aby to zilustrować, wiele czołowych szkół biznesu na świecie – w tym Draper’s alma mater Stanford – rozszerzyło ofertę kursów MBA o zajęcia z bitcoin, crypto i blockchain.

 

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]