Thomson Reuters otwiera się na kryptowaluty

Kanadyjska firma medialna i informacyjna, Thomson Reuters, ogłosiła rozpoczęcie transmisji danych o nastrojach panujących na rynku Bitcoin, wynika z opublikowanego dzisiaj komunikatu prasowego Thomson Reuters.

Publikacja mówi, że dzięki partnerstwu Thomson Reuters i MarketPsych Data LLC, firma wypuszcza nową wersję swoich indeksów MarketPsych, które będą teraz skanować ponad 400 witryn z wiadomościami i mediami związanych z kryptowalutami dla swojego kanału.

Austin Burkett, globalny szef Quant i Feeds w Thomson Reuters, powiedział w oświadczeniu:

“Wiadomości i media społecznościowe napędzają proces zarządzania inwestycjami i ryzykiem bardziej niż kiedykolwiek wcześniej wraz z ciągłym wzrostem pasywnego i automatycznego handlu. Ponieważ rynek finansowy jest coraz bardziej złożony, tak samo potrzeba dostarczenia naszym klientom nie tylko odpowiednich danych, ale także narzędzi, które pomogą im zarządzać i analizować te dane “.

Dane Google Trends pokazują, że poszukiwania terminu “Bitcoin” pokrywają się niemal bezpośrednio z ceną Bitcoin, pokazując, że wirtualna natura kryptowalut oznacza, że ​​to, co dzieje się online, jest powiązane z cenami kryptowalut, nawet jeśli niekoniecznie jest bezpośrednią przyczyną i skutkiem wahań cen.

Thomson Reuters wcześniej kontaktował się ze sferą kryptowalut, ponieważ w lipcu 2017 r. firma ogłosiła utworzenie nowego inkubatora technologicznego, który wspiera innowacje w technologiach Blockchain.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]