Chiński gigant stworzy telefon na bazie blockchain

Jak wynika z najnowszych doniesień prasowych, tajwański gigant rynku elektronicznego Foxconn ma zamiar rozwinąć i wyprodukować “Finney”, telefon typu blockchain od Sirin Labs.

Szwajcarski startup Sirin Labs pierwszy ogłosił swój oparty na systemie Android, open-sourcowy smartfon z funkcjami blockchainowymi, w tym wbudowanym portfelem kryptowalutowym cold storage, szyfrowaną komunikacją i udostępnianiem zasobów peer-to-peer. Twórcy projektu pozyskali 158 milionów dolarów na rozwój smartfona o kryptonimie Finney w trakcie grudniowego ICO.

Finansowe media donoszą również, że filia Foxconn, giganta elektroniki, który masowo produkuje popularne urządzenia sprzętowe, takie jak iPhone, “zgodziła się pomóc w opracowaniu i produkcji” smartfona. Urządzenie zostanie opracowane z fizycznym przełącznikiem, który aktywuje pamięć podręczną usług związanych z kryptowalutami. Smartfon będzie również obsługiwał i integrował wszystkie rodzaje tokenów, zapewnia startup.

“Pozwoli to właścicielom robić zakupy w przyjaznych rynkowi kryptowalut witrynach, zamieniając gotówkę na specjalistyczne żetony, jeśli zajdzie taka potrzeba” – czytamy w wyciągu z raportu. “Użytkownicy mogą także aktywować Wi-Fi swojego telefonu podczas dojazdów do pracy i otrzymywać wynagrodzenie za tokeny od innych użytkowników autobusów, którzy szukają dostępu do sieci bezprzewodowej”.

Smartfon został początkowo wyceniony na $999, ale Sirin planuje także licencjonowanie swojej technologii innym producentom, aby obniżyć cenę smartfona do $200.

Startup twierdzi, że otrzymał już 25 000 zamówień z wyprzedzeniem na urządzenie, które z pewnością spodoba się użytkownikom i entuzjastom kryptowalut. Oczekuje się, że telefon będzie wysyłany w październiku w celu zamówienia online wraz ze sprzedażą detaliczną w ośmiu nowych sklepach na całym swiecie, w tym w Wietnamie i Turcji. Szef Sirin, Moshe Hogeg, ma nadzieję, że w przyszłości uda mu się sprzedać telefon za pośrednictwem operatorów komórkowych, a docelowy cel produkcji to 100 000 do kilku milionów telefonów rocznie.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]