Samsung Electronics implementuje Blockchain, aby śledzić globalne łańcuchy dostaw

Samsung Electonics, gigant zajmujący się produkcją elektroniki,rozważa platformę blockchain do zarządzania przesyłkami swojej rozległej globalnej sieci łańcucha dostaw.

W rozmowie z jednym z amerykańskich mediów finansowych, Song Kwang-woo, szef Blockchain w Samsung SDS – filii IT firmy Samsung – ujawnił, że system blockchain może obniżyć koszty wysyłki o 20 procent.

Warto zauważyć, że dyrektor wykonawczy potwierdził również, że SDS pracuje nad stworzeniem platformy blockchain dla Samsung Electronics, umieszczając ją wśród pierwszych światowych producentów, aby poważnie zbadać możliwości zastosowania technologii blockchain na taką skalę.

SDS ma udokumentowane doświadczenie we wdrażaniu technologii blockchain dla branży logistycznej i żeglugowej, z powodzeniem zamykając siedmiomiesięczny projekt pilotażowy do rejestrowania i śledzenia logistyki spedycyjnej importu i eksportu w gigantycznym przemyśle żeglugowym w Korei w grudniu 2017 r.

“Będzie to miało olbrzymi wpływ na łańcuchy dostaw przemysłu wytwórczego. Blockchain to podstawowa platforma, która napędza naszą cyfrową transformację”. dodał Song.

Raport sugeruje, że SDS ” będzie w 2018 roku obsługiwać 488 000 ton ładunków lotniczych i 1 milion jednostek wysyłkowych o równowartości 20 stóp (TEU). W przesyłkach znajdzie się wszystko, od flagowych urządzeń Samsung, takich jak Galaxy S9 i nadchodząca Note 9, a także jako wyświetlacze OLED używane przez Apple iPhone’a, do elektroniki domowej i innych.

Poza śledzeniem przesyłek, platforma blockchain mogłaby nawet skrócić czas i zwiększyć efektywność między wprowadzaniem produktów a ich przesyłkami do użytkowników końcowych.

Dostarczenie technologii Blockchain

Podczas gdy szczegóły dotyczące korzystania z zdecentralizowanej technologii firmy Samsung Electronics są na razie niewielkie, firma Samsung SDS opracowała i wdrożyła “Nexledger”, własną platformę blockchain dla przedsiębiorstw i przedsiębiorstw ponad rok temu.

W maju 2017 r. SDS wprowadził pilot blockchain dla koreańskiego sektora żeglugowego, aby śledzić import i eksport przesyłek towarowych w czasie rzeczywistym, prowadząc konsorcjum, które obejmowało koreańskie Ministerstwo ds. Oceanów i Rybołówstwa, Koreańską Służbę Celną, giganta technologicznego IBM i głównego operatora towarowego Hyundai Merchant Marine, między innymi.

Samsung SDS, który jest również członkiem Enterprise Ethereum Alliance (EEA), z sukcesem zakończył pierwszą próbną sesję wysyłki, która obejrzała cały proces wysyłki, w tym rezerwację i dostawę, z Korei do Chin. Jak wspomniano powyżej, SDS zamknęła swój pilot pod koniec 2017 r., Który ostatecznie ma na celu przetwarzanie “całego eksportu i importu” w Korei za pomocą blockchain.

W listopadzie 2017 r. Metropolitalny rząd Seulu, stolicy Korei Południowej, wybrał Samsung SDS, aby opracować mapę drogową i wdrożyć technologię blockchain w całej administracji miasta jako sposób na zwiększenie przejrzystości i zwiększenie wygody mieszkańców. Rząd miasta Seulu już wcześniej ogłosił zamiar zastosowania technologii blockchain w całej “administracji miejskiej” do 2022 roku.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]