Rynek kryptowalut może w tym roku stać się o wiele bardziej zatłoczony.

Według sondażu przeprowadzonego przez Thomson Reuters około 20% instytucji finansowych może rozpocząć handel kryptowalutami w 2018 roku.

Większość firm, które spodziewają się w tym roku wprowadzić handel kryptowalutami, czyli 70%, chce to zrobić w ciągu najbliższych trzech do sześciu miesięcy, zgodnie z wynikami ankiety. Tymczasem 22% zapewniło długoterminowy horyzont czasowy najbliższych sześciu do dwunastu miesięcy. Thomson Reuters ankietował ponad 400 klientów na swoich platformach transakcyjnych Eikon, REDI i FX.

Połączenie Ethereum

Sam Chadwick, dyrektor ds. Strategii i innowacji w Thomson Reuters, specjalizuje się w blockchain. W 2015 roku Chadwick odbył studia podyplomowe na Uniwersytecie w Oxfordzie. Szukając tematu rozprawy, właśnie ukazał się artykuł Vitalika Buterina o Ethereum. Przeczytał ją i postanowił napisać o wpływie blockchain na usługi finansowe. Jakby tego było mało, Vitalik był tylko kilometr dalej w Szwajcarii, więc Chadwick wysłał mu e-mail i spotkali się na kawę w Starbucks. Chadwick mówi:

“Mieliśmy pogawędkę o mojej rozprawie na temat wpływu Thomson Reuters na blockchain i inteligentne kontrakty. [Buterin] powiedział, że nastąpi pewne zakłócenie bazy klientów, której dziś służysz, jeśli wyjdzie to tak, jak sądzimy. Jednak inteligentne kontrakty wymagały pewnego mechanizmu pozyskiwania danych poza łańcuchem, takich jak pogoda, temperatura, stopy procentowe i ceny innych światowych aktywów. To stało się moją tezą. “

Chadwick kontynuuje prowadzenie innowacyjnej technologii blockchain i kryptowaluty dla Thomson Reuters z Zurychu. W rok po tym, jak dołączył, Thomson Reuters wprowadził BlockOne IQ, który notabene dostarcza dane dotyczące emisji długu JPMorgan i Narodowego Banku Kanady w Kworum.

Wzrost handlu krypowalutami

W styczniu 2017 roku, przed nowszą formalną ankietą, Chadwick Thomson Reuters anegdotycznie ankietował klientów instytucjonalnych firmy o bitcoinach i innych kryptowalutach, w odpowiedzi Chadwick powiedział, że spotkał się z “pustymi spojrzeniami”. Jednak do końca 2017 roku Kiedy uderzyła “gorączka bitcoinowa”, fala się odwróciła. Na przykład, Thomson Reuters dodał Bitcoin do swojej platformy Eikon na komputery, a także na swój najwyższej jakości kanał danych do odkrywania cen.

“To było rok temu. A następnie pod koniec ubiegłego roku do czwartego kwartału ceny aktywów kryptowaluty przeszły na banany. Bitcoin zaczął gwałtownie wzrastać. Ta strona docelowa, którą stworzyliśmy dla bitcoinów w Eikon, stała się numerem 2 wszystkich stron docelowych FX po euro “- wyjaśnił Chadwick.

Podczas gdy spekuluje się, że Goldman Sachs uruchamia biurko do handlowania kryptowalutą, Chadwick nie komentował ich ani klientów, którzy byli ankietowani, biorąc pod uwagę wrażliwość tematu, z wyjątkiem tego, że powiedział: “To była kombinacja dużych organizacji kupujących – menedżerów aktywów i funduszy hedgingowych – a także niektórych biur bankowych. ”

Opisał także liczbę sposobów, w jakie instytucje finansowe mogłyby szerzej rozpoczynać handel kryptowalutami. “Nie wiemy, czy inwestują w możliwości, tworzą partnerstwa czy cicho białe etykiety. Ale są różne sposoby na … nowy produkt bez zbytniego podnoszenia ciężarów “, powiedział Chadwick.

Powstanie Altcoinów?

Chadwick opisał apetyt klientów Thomson Reuters na kryptowaluty, które interesująco wykraczają poza 10 najlepszych cyfrowych walut.

“Jednym z pytań w naszej ankiecie było to, że gdybyśmy mieli objąć ceny kryptowalut i handel, które z nich chcielibyście zainteresować? Nazwano wielkie, ale wtedy było ciekawie zobaczyć niektóre z altów, które ludzie wybierali. Zacząłem zastanawiać się, czy gracze myślą o tworzeniu ofert funduszy, w których nie jesteś w 100% bitcoinem czy 50/50 bitcoin / Ethereum. Ale możesz rzeczywiście posiadać portfel 10-20 monet, które zdywersyfikują twoje ryzyko, biorąc pod uwagę fakt, że są to startupy “- wyjaśnił Chadwick.

Instytucje finansowe, które były ankietowane, wydawały się mniej zainteresowane prywatnymi monetami, takimi jak Zcash czy Monero, które być może nie przejdą kontroli KYC – wyjaśnił. Ale zażądali, aby Thomson Reuters obejmował ICO.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]