Rockefellerowie inwestują w kryptowaluty i startupy blockchain

Ramię kapitału wysokiego ryzyka grupy Rockefeller zaczyna inwestować w kryptowaluty. Venrock (“Venture” plus “Rockefellers”) współpracuje z grupą inwestorów kryptowalutowych, CoinFund, aby pomóc przedsiębiorcom w uruchomieniu działalności opartej na blockchain.

“Chcieliśmy nawiązać współpracę z tym zespołem, który inwestował i faktycznie pomagał w projektowaniu wielu różnych kryptoekonomicznych startupów i projektów opartych na tokenach”, powiedział David Pakman, partner zarządzający w firmir Venrock.

Venrock ma podobno 2,6 miliarda dolarów zarządzanych aktywów. Dynastia Rockefellerów jest jedną z najbogatszych rodzin na świecie, o szacowanej wartości netto wynoszącej 1 bilion dolarów.

Nie interesuje się krótkoterminowymi zyskami

Pakman powiedział, że Venrock jest mniej zainteresowany krótkoterminowymi zyskami niż długoterminową inwestycją w technologię blockchain i przemysł wirtualnej waluty.

“Na rynku jest wielu handlowców kryptograficznych” – powiedział Pakman. “Istnieje wiele funduszy zabezpieczających kryptowalutę. To jest inne. Dla nas wygląda trochę bardziej na kapitał wysokiego ryzyka “.

CoinFund został założony w 2015 roku i ma siedzibę w Brooklynie w Nowym Jorku. Grupa zainwestowała w wiele projektów blockchain, w tym Kik, twórcę aplikacji do komunikatorów internetowych.

Innym klientem CoinFund jest CoinList, platforma technologiczna, która pomaga firmom w tworzeniu zgodnych z przepisami ICO.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w USA ostatnio rozwiązała problem nieuczciwych ICO. Pomimo surowych wyroków SEC tych rzekomo fałszywych ICO, przewodniczący Komisji Jay Clayton podkreślił, że agencja nie uważa, że ​​wszystkie ICO to oszustwa.

Clayton powiedział, że uwolnienie rodzącego się ekosystemu kryptograficznego oszustów przyniesie korzyści branży, pozbywając się oszustów, którzy nadają tej przestrzeni złe imię.

“Jeśli nie powstrzymamy oszustów, istnieje poważne ryzyko, że wahadło regulacyjne – działania regulacyjne – będzie tak poważne, że ograniczą one możliwości tego nowego bezpieczeństwa” – uzasadnia Clayton.

Małżeństwo starych pieniędzy i nowych technik

Współzałożyciel CoinFund Jake Brukhman powiedział, że jego firma jest podekscytowana napływem kapitału pochodzącego od inwestorów instytucjonalnych na raczkujący rynek kryptowalut, twierdząc, że zwiększy to zainteresowanie kryptowalutamie i technologią blockchain w USA.

“Będziemy ściśle współpracować z [VenRock], aby pomagać mentorom, doradzać i wspierać już działające zespoły” – powiedział Brukhman. “Staramy się kultywować wyjątkową synergię między zespołami, ponieważ widzimy bardziej doświadczonych założycieli i bardziej tradycyjne start-upy technologiczne podejmujące się wdrażania w technologię blockchain.”

Wejście rekinów finansjery, takich jak Rockefeller, jest kolejnym sygnałem, że kryptowaluty i blockchain – technologia, która opiera się na bitcoinach – zbytnio się rozrosły, by je zignorować i są  zbyt duże, by je zlekceważyć.

Rzeczywiście, wiele najlepszych szkół biznesu na świecie, w tym Wharton i Stanford, rozszerzyło ofertę kursów MBA o zajęcia z Bitcoin, krypto i blockchain.

“Jesteśmy w punkcie, w którym istnieje krytyczna masa do nauczania dla tej dziedziny” – powiedział Kevin Werbach, profesor w Wharton School of University of Pennsylvania. “W dającej się przewidzieć przyszłości będzie istniało prawdziwe zjawisko w biznesie. A pięć lat później nie będzie zbyt wielu dużych szkół biznesu, które nie oferują podobnych zajęć. “

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]