Reddit przywróci płatności Bitcoinem?

Platforma społecznościowa Reddit planuje przywrócić kryptowalutę jako opcję płatności dla swoich złotych członków – tym razem Bitcoin nie będzie jedyną opcją.

Główny dyrektor ds. technologii, Chris Slowe, powiedział w wywiadzie, że podczas gdy zwiększające się opłaty transakcyjne Bitcoina i problem integracji z jego procesorem płatności kryptowalutowych Coinbase, doprowadził do tego, że Reddit zrezygnował w marcu z Bitcoina jako metodę płatności, opcja ta najprawdopodobniej powróci po zakończeniu redesignu platformy.

Co więcej, Slowe stwierdził, że tym razem strona stara się dodać więcej opcji kryptograficznych niż tylko Bitcoin:

Przyglądaliśmy się innym kryptowalutom. W rzeczywistości było to częścią problemu z wysokimi opłatami w sieci Bitcoin. Rozważamy Ethereum i Litecoin, które są dostarczane przez Coinbase.

– mówi.

Reddit wyjaśnił w marcu, że decyzja Coinbase o wyłączeniu narzędzia Merchant Tool i zastąpieniu go nowym produktem Coinbase Commerce była po części przyczyną zrezygnowania z Bitcoina w witrynie. Problemem były również błędy dotyczące płatności, które dotyczyły niektórych użytkowników.

Coinbase Commerce, w porównaniu ze starszym produktem,  pozwala akceptować wiele różnych kryptowalut oraz ma inne nowe funkcje.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]