Krypto społeczność w Polsce jednoczy się w sprawie nowego prawa podatkowego

Dokument  „Skutki podatkowe obrotu kryptowalutami w PIT, VAT i PCC” wystawiony przez Ministerstwo Finansów na początku tego miesiąca, spotkał się z ogromną krytyką wśród entuzjastów kryptowalut a ponadto został uznawany przez ekspertów za najbardziej niekorzystne prawo podatkowe na całym świecie. Czyli państwo sprezentowało obywatelom kolejny bubel prawno-podatkowy.

Temat ten zostął podjety przez eksperta podatkowego, dr Sławomira Mentzena, który poprowadził obszerną transmisję na żywo na portalu Facebook na temat ustalonego prawa. Mało tego, prawdopodobnie najbardziej popularny polski YouTuber ze świata kryptowalut – Phil Konieczny – postanowił zebrać wielotysięczną społeczność w Polsce, aby sprzeciwiła się kontrowersyjnemu prawu:

“Wspólnie ustalimy strategię (…) Mamy moralny obowiązek coś z tym zrobić (…) W rządzie jest tylko 400 osób. Nas jest 60-70 tyś. pokrzywdzonych osób – mówiąc brzydko, ale prawdziwie – wydymanych przez polski rząd. Proponuję się zjednoczyć i zrobić z tym porządek, ponieważ rząd podniósł rękę na kryptowaluty, a więc musimy się adekwatnie bronić.” – przekonywał Phil Konieczny podczas nagrania na YouTube.

Brak nadzoru giełdowego na Polskimi giełdami kryptowalut to sprawa powszechie znana, i póki co KNF nie robni wokół całej sprawy nieregulowanego handlu kryptowalutami żadnych problemów, oprócz w zasadzie wydania i finansowania kampanii pt: “Uważaj na kryptowaluty!”. NIemniej jednak wydanie kurozialnego prawa podadtkowego na niecały miesiąc przed końcem terminu składania rozliczenia podatkowego do odpowiedniego Urzędu Skarbowego zakrawa na kpinę z obywatela.

Po uważnym zapoznaniu się z nowym prawym, można łatwo zauważyc, że granice absurdu zostały już dawno przekroczone:

Wczoraj, na swoim profilu, Phil Konieczny umieścił post o aktualnej sytuacji i wielkości zaangażowania w nią innych YouTuberów i znanych osób z branży oraz polityki:

Jest z nami Crypto Daria, Bartek Stepecki, Mateusz Szaton, Szczepan Bentyn, Mike Satoshi, Encyklopedia Kryptowalut, Ptakun Damian Show, Kryptoholik. Od reszty Youtuberów nie ma odzewu mimo iż dostali wiele wiadomości… no cóż mam nadzieję, że jeszcze się odezwą, w końcu walczymy o wspólną sprawę a w jedności siła. Mamy wsparcie prawników oraz doradców podatkowych. Jest w naszej drużynie Pan Sławomir Mentzen, dostaliśmy tez wparcie partii WolnośćWiem też, że Kukiz15 wczoraj wniósł interpelacje w tej sprawie i jest po naszej stronie lecz nie mam kontaktu z żadnym z ich Polityków. Jeżeli macie jakiś kontakt do polityka Kukiz15 to napiszcie mi PM. Rozmawiamy też z Panem Jackiem Wilkiem aby walczyć wspólnie z nim poniważ też jest on po naszej stronie aczkolwiek wiem, że organizuje protest na własną rekę. Uważam, że w jedności siła i powinniśmy uderzyć Razem. Gdy każdy będzie organizował swój mini protest to nic z tego nie wyjdzie. Dlatego proszę abyście napisali do Pana Jacka Wilka Wiadomości na Twitterze by rozważył wspólną walkę z tym złodziejstwem. Temat podjeła też niezależnatelewizja, wrealu24. Pan Krzysztof Woźniak z kanalu wideoprezentacje też na ten temat zamierza nagrać film. Nasza akcja się cały czas rozrasta i dołącza do nas coraz więcej osób.

Phil Konieczny prosi osoby zainteresowane wspólnym działaniem o kontakt na Facebook, platformie Steemit lub na adres mailowy: philkcrypto@gmail.com.

Na Facebooku rośnie w siłę grupa zrzeszająca przeciwników obecnego prawa podatkowego dotyczącego kryptowalut: https://www.facebook.com/groups/1646837052030756/

Pozatym na portalu change.org ,można dodatkowo podpisać się pod petycją o zaprzestaniu regulacji rynku kryptowalut: https://www.change.org/p/polish-goverment-stop-regulacjom-rynku-kryptowalut-stop-for-cryptocurrencies-market-regulations

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]