Pierwsza koparka Bitcoin wystrzelona w kosmos

Szwedzka firma Space Miner stworzyła historię, wysyłając koparkę Bitcoina o nazwie Space Miner One w stratosferę, gdzie wydobywała Bitcoina prawie 30,5 km nad powierzchnią planety.

Przymocowana do balonu meteorologicznego, platforma Space Miner One dryfowała przez niższą atmosferę, po czym wróciła na Ziemię na spadochronie, gdzie bezpiecznie odzyskano ją z pola na Litwie. Platforma została podłączona do Internetu za pośrednictwem telefonu satelitarnego i została wyposażona w układ wydobywczy ASIC, Raspberry Pi 3, akumulator, GoPro Hero 5 oraz metalową monetę pamiątkową.

Celem Space Miner One jest symboliczne wyrażenie naszej wiary, że zasadniczo Bitcoin i kryptowaluty dotyczą przyszłości i rewolucyjnej technologii: tak zwanej technologii Blockchain. A dzięki tej nowej technologii, nie ma żadnych granic poza niebem.

– powiedział prezes Miner One, Pranas Slušnys.

Slušnys ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży IT&T oraz budowie i zarządzaniu centrum danych. Projekt Miner One gromadzi obecnie fundusze na budowę farmy górniczej w północnej Szwecji, gdzie niskie temperatury i koszty energii będą działać na korzyść projektu krypto kopalni, która zdaniem zespołu zapewni inwestorom wyższe zyski niż wydobywanie we własnym kraju.

Kolejnym etapem projektu jest budowa ośrodka górniczego. Slušnys powiedział CNN, że są chętni do rozpoczęcia wydobycia, w szczególności z powodu odbicia cen Bitcoina i Etherium, twierdząc, że pozwoli to na zakup większej ilości najnowocześniejszych urządzeń, które są potrzebne do rozwoju inicjatywy. Projekt zobowiązał się do rozpoczęcia wypłat dla inwestorów jeszcze przed końcem lata.

Prezes Miner One powiedział, że podczas gdy lot był symboliczny, głęboko wierzy, że wydobywanie kryptowalut w kosmosie w przyszłości stanie się rzeczywistością.

Wierzymy, że mining i technologia na której się opiera, w końcu dotrą do kosmosu. W pewnym sensie ma to już miejsce w takim stopniu, w jakim kanały komunikacyjne przenoszące informacje wokół sieci Bitcoinowej wykorzystują satelity.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]