Optymizm ekspertów finansowych z UK

Nowa ankieta wśród ekspertów finansowych w Wielkiej Brytanii pokazuje, że ponad połowa osób, które zainwestowały w kryptowaluty, planuje kupić więcej monet w tym roku. Pomimo niedawnej zmienności rynku tylko 8 procent ankietowanych zamierza sprzedać swoje kryptowaluty. Większość inwestorów oczekuje, że ceny wzrosną w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Optymizm, pomimo zmienności

Brytyjscy specjaliści w dziedzinie usług finansowych i inwestorzy detaliczni optymistycznie patrzą na przyszłość kryptowalut i chcą zwiększyć swoją ekspozycję. 54% z nich spodziewa się wzrostu cen w okresie 12 miesięcy. Według nowego badania, wydanego przez Citigate Dewe Rogerson, tylko 32% spodziewa się spadku.

Badanie wykazało również, że 56 procent ankietowanych zamierza zdobyć więcej pieniędzy cyfrowych. Kolejne 31 procent planuje zatrzymać lub sprzedać część swoich zasobów kryptowalutowych, a tylko 8 procent pozbędzie się wszystkich swoich monet. 146 osób w Wielkiej Brytanii wzięło udział w ankiecie internetowej przeprowadzonej przez jednostkę ds. Informacji konsumenckich w firmie komunikacyjnej. 104 z nich nadal posiadało kryptowaluty, kiedy zostały poddane badaniu pod koniec lutego tego roku.

Autorzy raportu “Spostrzegawczość inwestorów: kryptowaluty” twierdzą, że 32% ekspertów spodziewa się radykalnego wzrostu cen kryptów do 2021 roku. Kolejne 18% przewiduje niewielki wzrost. Jednocześnie liczba tych, którzy wierzą, że wyceny spadną, wynosi zaledwie 28 proc.

“Wiele kryptowalut odnotowało ogromny wzrost cen, ale także wykazało się wyjątkowo dużą zmiennością”, powiedział Phil Anderson, dyrektor wykonawczy Citigate Dewe Rogerson. “Miliony kryptowalut zostały wykopane, ale wielu  inwestorów straciło pieniądze. Pomimo znacznych wahań cen, nasze badania ujawniają, że wielu specjalistów finansowych nadal optymistycznie patrzy w przyszłość kryptowalut “- dodał.

Anderson zauważył również, że na początku roku kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosiła około 800 miliardów dolarów. “Ponad połowa specjalistów z branży finansowej (59 procent) spodziewa się, że do 2021 roku będzie to ponad 1 bilion dolarów, a 15 procent przewiduje, że będzie to ponad 2 biliony dolarów“, powiedział, cytowany przez Verdict. Tylko 19 procent respondentów uważa, że ​​rynek się zmniejszy, a limit rynkowy będzie poniżej 800 miliardów dolarów.

Rynek krypto jeszcze przyciągnie miliardy

Oczekiwania na nowe regulacje pozostają wysokie wśród profesjonalistów finansowych, z czego 62 procent przewiduje znaczny wzrost presji regulacyjnych w ciągu najbliższych dwóch lat. Mimo to, 22 procent ekspertów uważa, że ​​korzystanie z cyfrowych walut na płatności i transfery pieniężne znacznie wzrosną. Kolejne 48% ma bardziej umiarkowane oczekiwania, ale przewiduje również wzrost w ciągu najbliższych pięciu lat. Phil Anderson mówi:

“Niezależnie od tego, jaka będzie przyszłość rynku kryptowalut, jedno jest pewne – będzie nadal przyciągać miliardy dolarów, dominować w nagłówkach gazet i gorącą debatę na temat tego, co może się wydarzyć.”

Większość uczestników badania uważa, że ​​największe korzyści odniosą duże firmy. Ponad dwie trzecie respondentów twierdzi, że większe firmy zwiększą swoje zasoby kryptowalutowe w ciągu najbliższych trzech lat. 68 procent uważa, że ​​korporacje będą pokusić się na wykorzystanie kryptowalut za pomocą inteligentnych kontraktów i innych aplikacji blockchain.

Około 54 procent oczekuje, że więcej firm będzie używać krypt dla pozyskiwania funduszy. 44 procent ekspertów finansowych przewiduje znaczny wzrost wykorzystania technologii blockchain, a 33% uważa, że ​​ich wprowadzenie będzie bardziej umiarkowane.

Jakie są twoje oczekiwania dotyczące najbliższej przyszłości kryptowalut? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]