Niemcy zniosły opodatkowanie kryptowalut używanych do robienia zakupów

Niemieckie Federalne Ministerstwo Finansów uważa transakcje Bitcoin za zwolnione z podatku, o ile Bitcoin jest używany jako środek płatniczy, poinformował Cointelegraph auf Deutsch.

Niemiecki organ federalny opublikował w dniu 27 lutego decyzję o niewłączniu do opodatkowania zakupów za pomocą Bitcoin lub innej kryptowaluty, powołując się na decyzję Europejskiego Trybunału z 2015 r., która ustanowiła precedens dla wszystkich członków Unii Europejskiej.

Sąd uzasadnił swoją decyzję podatkową stwierdzeniem, że uważa kryptowalutę za legalny środek płatniczy:

“Tak zwane wirtualne waluty (kryptowaluty, takie jak Bitcoin) są uznawane za równe legalnym środkom płatniczym, o ile te tak zwane wirtualne waluty zostały zaakceptowane jako alternatywne i umowne środki płatności przez strony zaangażowane w transakcję i nie ma żadnego innego celu niż wykorzystanie jako środka płatniczego. “

Zgodnie z decyzją konwersja z krypto na walute typu fiat (Euro, Dolary, Funkty, Złotówki) lub odwrotnie jest klasyfikowana jako “inne usługi podlegające opodatkowaniu“. Dlatego strona, która działa jako pośrednik dla tej wymiany, nie będzie opodatkowana. Zgodnie z tym przepisem operatorzy giełd kryptowalut mogą również uzyskać zwolnienia podatkowe, “jeśli dokonają zakupu i sprzedaży Bitcoin jako pośrednik we własnym imieniu”.

Decyzja sądu stwierdza również, że opłaty za wydobycie nie będą opodatkowane, ponieważ są płacone na zasadzie dobrowolności.

Wytyczne te odróżniają Niemcy od USA, w których Internal Revenue Service (IRS; Urząd Skarbowy) traktuje walory cyfrowe typu Bitcoin jak nieruchomożci, co oznacza, że ​​każdy zakup przy użyciu Bitcoin jest technicznie uważany za sprzedaż nieruchomości i dlatego podlega podatkowi od zysków kapitałowych.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]