Nie tylko Polska: Hiszpańskie organy podatkowe poszukują nazw użytkowników i kont bankowych giełd krypto

Hiszpańskie organy podatkowe wysłały wnioski o informacje na temat inwestorów kryptowalutowych do ponad 60 firm.

Żródło w krajowej agencji podatkowej potwierdziło tą informację po raportach w lokalnych mediach.

Według źródła, władze skontaktowały się z 16 bankami, kilkoma giełdami kryptowalut oraz firmami obsługującymi bankomaty z kryptowalutami i ponad 40 firmami akceptującymi płatności kryptowalutowe online.

Agencja poszukuje szczegółowych informacji na temat transakcji kryptowalutowych oraz stron zaangażowanych w ich realizację. Żądane szczegóły obejmują tożsamość klientów biznesowych, dane z konta bankowego i karty kredytowej oraz kwoty i kursy wymiany związane z transakcjami.

Źródło danych agencji podatkowej opisało wnioski o dane jako wstęp do potencjalnie bardziej formalnego dochodzenia i monitorowania, dodając, że agencja przeprowadza już analizę wykorzystania kryptowaluty krajowej.

Informacja ta pojawia się w rosnącym zainteresowaniu globalnych agencji podatkowych kryptowalutą, która podąża za wzrostem rynku do wartości ponad 800 miliardów dolarów w pierwszym kwartale 2018 roku.

Ponadto media finansowe w Hiszpanii z zainteresowaniem śledzą wysiłki ministerstwa finansów (w którym notabene mieści się urząd skarbowy), które zamieściło informację dla obywateli na temat Bitcoin i innych kryptowalut w oficjalnym biuletynie opublikowanym w marcu. W tym czasie urzędnicy państwowi starali się w szczególności powiązać tę technologię ze zorganizowaną przestępczością, domagając się wzmożonego nadzoru i nadzoru.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]