Nasdaq CEO: “z pewnością rozważymy” stawanie się giełdą kryptowalut

Nasdaq, druga co do wielkości giełda świata z 9-bilionowym bilansem rynkowym, może stać się giełdą kryptowalut na rynku regulowanym.

W wywiadzie telewizyjnym z Squawk Box CNBC, Nasdaq CEO Adena Friedman została poproszona o stanowisko zajmowane przez zarząd Nasdaq i jej samą w kryptowalutach, w szczególności jako usługodawcy.

“Wielu ludzi jest sfrustrowanych, że nawet jeśli wejdą na rynek [kryptowaluty], nie będą mieli płynnej wymiany,” gospodarz i rekin “Shark Tank”, Kevin O’Leary, powiedział: “Nasdaq byłby Naturalne miejsce na to, prawda?

“Dzisiaj jest nieuregulowana przestrzeń, więc nie jest to coś, co postanowiliśmy zostać giełdą, ale teraz dostarczamy naszą technologię do innych giełd kryptograficznych”, odpowiedziała, wskazując na technologię nadzoru Nasdaq, która zostanie umieszczona do użycia przez Gemini do monitorowania swoich par transakcyjnych kryptowalut w Bitcoinach i Ethereum.

W szczególności dodała:

Jednak z biegiem czasu, jeśli spojrzymy na to i powiemy, że ludzie są gotowi na bardziej uregulowany rynek dla czegoś, co zapewnia uczciwe doświadczenie inwestorom, z pewnością Nasdaq z czasem uznałby się za giełdę kryptograficzną.

Zapytana, czy wierzy w kryptowaluty, powiedziała z uporem:

Zdecydowanie powiedziałbym – wierzę, że waluty cyfrowe będą nadal trwać. Chodzi tylko o to, ile czasu zajmie dojrzewanie tej przestrzeni. Kiedy spojrzysz na to i powiesz: “czy chcemy zapewnić rynek regulowany?”, Z pewnością Nasdaq by to rozważył.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]