Miliarder Alan Howard stawia “sporą” stawkę na kryptowalutę

Alan Howard, 54-letni współzałożyciel Brevan Howard Asset Management, zaczął osobiście inwestować w kryptowaluty w zeszłym roku i planuje nadal to robić.

Howard zatrudnił już co najmniej jednego pracownika, który pomógł mu w zarządzaniu jego “sporą” inwestycją w kryptowaluty, i zamierza zatrudnić więcej, rozszerzając swój zasięg na początkowe oferty monet (ICO) i inwestycje private equity w startupach blockchain.

Źródła dodały, że inni partnerzy Brevana Howarda dokonali osobistych inwestycji w przestrzeń kryptowalut, chociaż sama firma z funduszami hedgingowymi o wartości 9,1 miliarda USD nie kupiła ani nie sprzedała żadnych kryptowalut.

Ten punkt zwrotny dla inwestycji w kryptowaluty i spółki zależne – choćby na poziomie osobistym – pojawia się, gdy flagowy fundusz hedgingowy Brevana Howarda został wyceniony na 5,4 procent w 2017 r., co stanowi największą roczną stratę od czasu otwarcia funduszu w 2003 r.

Ta słaba wydajność wpłynęła na obniżenie aktywów firmy pod zarządzaniem (AUM), które obecnie wynoszą poniżej 10 miliardów dolarów, osiągając kiedyś ponad 40 miliardów dolarów. Zjawisko to nie jest jednak typowe dla Brevana Howarda, ponieważ fundusze hedgingowe na ogół nie radzą sobie dobrze w ostatnim klimacie gospodarczym, a inwestorzy masowo sie z nich ewakuują.

Miliarderzy garną się do inwestycji w kryptowaluty

Coraz więcej najbogatszych ludzi na świecie zaczęło inwestować w kryptowaluty.

Inwestor kapitału podwyższonego ryzyka Tim Draper stał się jednym z pierwszych znanych ludzi, którzy publicznie ujawnili swoje inwestycje, gdy kupił dużą część Bitcoinów z sieci Jedwabnego Szlaku w 2014 roku. Draper – który obecnie ma wartość 1 miliarda dolarów – ma znaczny procent bogactwa w ulokowanego w kryptowaluty i startupy blockchain.

Niedawno legenda funduszu hedgingowego Mike Novogratz zaczęła inwestować w kryptowaluty, a teraz jest w trakcie tworzenia kryptowalutowego banku inwestycynego,  który został opisany jako “Goldman Sachs of Crypto”.

Peter Thiel, współzałożyciel PayPala, ujawnił również, że jego firma typu venture capital – Founders Fund – zainwestowała w Bitcoin w 2017 roku i w pewnym momencie utrzymała flagowąkrypto walutę o wartości kilkuset milionów dolarów.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]