Mark Karpeles nie przyjmie 1 miliarda USD

Dawny  CEO Mt.Gox, Mark Karpeles, ma prostą wiadomość dla wierzycieli zhańbionej, nieistniejącej już giełdy kryptowalut: Jestem po twojej stronie.

Karpeles, który nadzorował giełdę w Tokio podczas jej niesławnego upadku w 2014 r., powtórzył to stwierdzenie w środowej sesji Ask Me Anything (ang: Zapytaj O Co Chcesz) na poratlu Reddit,uparcie twierdzącc, że nie chce czerpać zysków z bankructwa spółki, która obecnie przechodzi proces wystowsowany przez japońskie sądy.

“Nie chcę tego. Nie chcę tego miliarda dolarów. Od samego początku nie spodziewałem się, że otrzymam coś z tego bankructwa – powiedział Karpeles. “Fakt, że dziś jest taka możliwość, jest aberracją i uważam, że moim obowiązkiem jest upewnić się, że tak się nie stanie.”

“Nie chcę stać się od razu bogatym. Nie proszę o wybaczenie. Chciałem po prostu zobaczyć ten koniec tak szybko, jak to możliwe, aby wszyscy otrzymywali swój udział w tym, co mieli na Mt.Gox, więc każdy, łącznie ze mną, może uzyskać pewne zamknięcie “- dodał.

Zobacz również: Zainteresowanie Bitcoinem w sieci maleje. Winny jest Mt. Gox?

Karpeles odzyska kryptowalutę wartą ponad miliard dolarów w wyniku bankructwa giełdy Mt.Gox, ponieważ – przynajmniej obecnie – wygląda na to, że wierzyciele otrzymają rekompensatę za swoje udziały w cenie Bitcoin w 2014 r. w wysokości 480 USD za jeden Bitcoin.

Karpeles dodął również że jest zwolennikiem  tego, aby Mt. Gox został przeniesiony w stan tzw: cywilnej rehabilitacji, co jednocześnie da wierzycielom możliwość głosowania w sprawie przyszłości tej giełdy. W związku z tym wierzyciele mogą głosować na dystrybucję pozostałych po bankructwie spółki Bitcoinów, a także monet pochodzących z jej hard forków. Oznacz to, że będą mogli oni otrzymać Bitcoiny bezpośrednio na swoje portfele, zamiast je zamieniac na pieniądze typu fiat..

“Robię co w mojej mocy, aby to się stało”, dodał na koniec Karpeles.

W ubiegłym miesiącu syndyk masy upadłościowej Mt.Gox ujawnił, że sprzedał ponad BTC i BTH równe wartości blisko 400 milionów dolarów podczas niedawnego kryzysu a także innych środków pieniężnych, które zostały wykorzystane na pokrycie zobowiązań upadłej spółki. Uważa się, że w posiadaniu nadal znajduje się ponad 160 000 BTC i BCH, i nie jest jasne, czy sąd również nakaże sprzedaż tych funduszy w przyszłości.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]