Ludzie w USA ufają Satoshi Nakamoto bardziej niż amerykańskiej Rezerwie Federalnej?

Firma International Exchange Inc. (ICE), właściciel i operator nowojorskiej giełdy (NYSE), śledzi rozwój rynków giełdowych kryptowalut.

Jeffrey Sprecher, dyrektor generalny ICE, powiedział, że nierozsądne jest dyskontowanie przyszłości kryptowalut i że nie wyklucza możliwości zawierania przyszłych kontraktów kryptowalutowych na jednej z platform transakcyjnych operatora giełdowego.

„Istnieje tutaj tendencja której nie możemy ignorować. Ludzie pokładają większą wiarę w człowieku o imieniu Satoshi Nakamoto, którego nikt nigdy nie spotkał, niż w amerykańskim FED.”

„To dopiero wczesne dni dla całej branży kryptowalut”, ale „Ludzie czują się coraz bardziej komfortowo z tą technologią niż wiele instytucji rządowych” powiedział. “Nie wykluczałbym niczego dotyczacego kryptowalut.”

Warto zauważyć, że spowolnienie gospodarcze nie spowodowało, że ICE z niedowierzaniem spoglada na rynki kryptowalut.

Choć prawdą jest, że firma ostatnio współpracowała z Blockstream, aby uruchomić dane kryptowalutowe, sprzedawane klientom instytucjonalnym, wahała się również, czy nie skorzystać z oferty bitcoinowej transakcji futures, nawet w szczycie czwartego kwartału 2017.

Obecnie kontrakty terminowe na Bitcoin są dostępne na dwóch giełdach w USA – CBOE i CME, z których oba mają siedzibę w Chicago – podczas gdy w LedgerX z siedzibą w Colorado wprowadzono także małą linię produktów pochodnych Bitcoiny. Inne giełdy – w tym Nasdaq – bawią się wprowadzając na rynek produkty oparte na kryptowalutach, choć takie rozmowy osłabły w ostatnich miesiącach wraz z ogólnym spowolnieniem na rynku kryptowalut.

W ubiegłym miesiącu Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) spokojnie zaczęła rozważać propozycję giełdy ICE z grudnia 2017 roku, który pozwoliłby firmie na umieszczenie kwotowań dwóch ETF na Bitcoin na bramce NYSE Arca, ruch, który prawdopodobnie wprowadzi zupełnie nową klasę inwestorów detalicznych do gry, aczkolwiek poprzez walory, które zapewniają pośrednią ekspozycję na flagową kryptowalutę.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]