Krytyczne uwagi gubernatora Chińskiego Banku Centralnego

Podczas piątkowego pojawienia się w mass mediach, gubernator chińskiego banku centralnego krytycznie wypowiedział się w sprawie spekulacji kryptowalutami.

Przemawiając na konferencji prasowej Dwóch Sesji, chińskiego corocznego polityczngo wydarzenia, gubernator Ludowego Banku Chin (PBoC), Zhou Xiaochuan, zmierzył się z projektami kryptowalut, które odeszły od ich pierwotnego celu biznesowego  a zaczęły być używane na rzecz promowania samych spekulacji rynkowych.

“Wiele kryptowalut odnotowało gwałtowny wzrost, który może mieć znaczący negatywny wpływ na konsumentów i inwestorów detalicznych”, powiedział Zhou. “Nie lubimy (kryptowalut) produktów, które dają ogromną szansę na spekulacje, które dają ludziom iluzję, by stać się bogatymi z dnia na dzień.”

Komentarz ten może sygnalizować rosnący poziom kontroli przez PBoC nad ICO i ich usługami handlowymi, które są nadal dostępne dla inwestorów krajowych, nawet po tym, jak organy nadzoru wydały zakaz ICO i zasadniczo wypchnęły wiele giełd z chińskiego ryknu.

Podąża on również za ostatnimi doniesieniami o  środkach zapobiegawczych, które podobno podjęli chińscy regulatorzy, aby zablokować kanały mediów społecznościowych oferowanych przez giełdy kryptowalut, które nadal świadczą usługi handlowe w Chinach.

Mimo to bank centralny nadal ma pozytywny pogląd na rozwój technologii blockchain, a także na projekty starające się oferować konsumentom prawdziwe usługi. Ta pozycja jest również zgodna z wysiłkami PBoC w celu zbadania zastosowań technologii poprzez swoje cyfrowe laboratorium badawcze.

W piątek Zhou wezwał osoby stojące za takimi staraniami, aby były ostrożne:

“W przypadku projektów blockchain z potencjałem technologicznym powinny one przeprowadzić dokładne testy przed wdrożeniem usług, w przeciwnym razie lekkomyślna ekspansja może spowodować poważne problemy z bezpieczeństwem i stabilnością finansową”, powiedział Zhou.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]