Koniec z włamaniami na giełdy kryptowalut?

W trakcie trwania Konferencji Społeczności Ethereum w Paryżu, podczas wystapienia na żywo na YouTube, Vitalik Buterin, współzałożyciel Ethereum, zaprezentował rozwiązanie do skalowania Blockchain o nazwie Plazma Cash, jeszcze bardziej “skalowalną” wersję istniejącego rozwiązania o nazwie Plazma.

Plasma Cash został opracowany przez Buterina i programistów Dan Robinson i Karla Floerscha.

Sama plazma jest rozwiązaniem skalowalnym do łańcucha Blockchain, wprowadzonym przez twórcę Buterina i twórcę Lightning Network Josepha Poona w sierpniu 2017 r. Plazma działa poprzez optymalizację danych przekazywanych do głównego Blockchaina, zmniejszając opłaty transakcyjne za inteligentne kontrakty i zdecentralizowane aplikacje (DApps ).

Problem ze skalowalnością Plazmy, według Buterina, polega na tym, że każdy użytkownik musi pobrać i uwierzytelnić każdy blok Plasmy, co zapobiega wykładniczemu skalowaniu.

Aby wytłumaczyć model Cash Plazmy, Buterin podaje przykład, że jeśli użytkownik zdeponuje pewną ilość Ethereum na giełdzie kryptowalutowej lub jakiejkolwiek usłudze strony trzeciej, zostanie utworzona nowa Plazma o tej samej wartości Ethereum i unikalnym identyfikatorze, którego nie można scalić lub podzielić.

W przeciwieństwie do Plazmy, Plasma Cash wymagałaby jedynie od użytkowników zwracania uwagi na bloki zawierające monety, które chcą śledzić:

“Użytkownik musi jedynie zweryfikować dostępność i poprawność łańcucha Plazmy tylko […] na konkretnym indeksie monety, monet, które posiada oraz monet, na których mu zależy.”

Jeśli chodzi o bieżące, praktyczne zastosowania kas Plasma, Buterin widzi możliwość wymiany kryptotechnologii, aby wykorzystać tę technologię, aby uczynić ją bardziej “odporną na ataki hakerów“.

Ponieważ każda moneta Plazma ma właściciela, monety nie są w pełni zamiennymi lub wymiennymi: nikt nie może wziąć monety innego użytkownika bez powiadomienia właściciela monety. W takim przypadku właściciel monety zapobiegałby potencjalnemu nieuczciwemu wycofaniu poprzez “system reklamacyjny“, pokazując swoje “dane dowodowe” dotyczące historii monet.

Buterin zauważa, że ​​nawet jeśli hack wystąpi na giełdzie za pomocą Plasma Cash, użytkownicy nie stracą swoich pieniędzy:

“Niezależnie od tego, co dzieje się na giełdzie, użytkownicy mogą uruchamiać swoje pieniądze za pomocą procedury wyjścia z Plazmy i otrzymywać swoje pieniądze.”

Buterin kończy swoją rozmowę pozytywną prognozą na przyszłe wykorzystanie Plasma Cash:

“Za każdym razem, gdy następna wymiana wielu miliardów dolarów napisana przez całkowicie niekompetentnego programistę zostanie zhackowana, nikt nie straci pieniędzy”.

Segregowany Witness (SegWit), rozwiązanie skalowalności Bitcoin (BTC), zostało ostatnio zaimplementowane na wielu giełdach kryptowalutowych. Giełda Bitfinex ogłosiła wdrożenie SegWit w dniu 20 lutego, a giełda krypto i portfel Coinbase ogłosiła wdrożenie Segway na 23 lutego. Wersja klienta Bitcoin Core, która w pełni obsługuje technologię SegWit, została oficjalnie wydana 26 lutego.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]