Kongres USA omówi temat ICO podczas przesłuchania w następnym tygodniu

Podkomisja Komisji Usług Finansowych Domowych Przedstawicieli Stanów Zjednoczonych (U.S. House of Representatives Financial Services Committee) ma zorganizować przesłuchanie w sprawie kryptowalut i ICO na początku przyszłego tygodnia.

Zawiadomienie zamieszczone na stronie internetowej komisji stwierdza, że ​​przesłuchanie podkomitetu ds. Rynków kapitałowych, papierów wartościowych i inwestycji zatytułowane “Badanie kryptowalut i rynków ICO” zaplanowano na 14 marca o godz. 10:00 czasu EST.

W rozmowie z portalem CoinDesk na marginesie szczytu DC Blockchain w tym tygodniu przedstawiciel USA Tom Emmer – członek podkomisji – zasugerował, że przesłuchanie będzie miało charakter głównie edukacyjny i ma na celu dostarczenie członkom więcej informacji o rynku kryptowalut.

Wskazał również, że wśród członków Komitetu Usług Finansowych rośnie zainteresowanie zdobywaniem wiedzy na ten temat i implikacjami wykorzystania technologii w takich obszarach jak przekazy pieniężne.

Przesłuchanie przedstawia najnowszą wyprawę Kongresu do świata kryptowalut, które będzie miała miejsce ponad miesiąc po tym, jak Senacka Komisja ds. Bankowości, Mieszkalnictwa i Urbanistyki odbyła poważną rozprawę na ten temat. Rozprawa ta obejmowała zeznania przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Jay’a Clayton’a. oraz prezes Commodity Futures Trading Commission (CFTC) J. Christopher Giancarlo. Podczas tego przesłuchania ci dwaj wyraźnie wskazali, że ich odpowiednie agencje mogą ostatecznie poszukiwać dodatkowych uprawnień nadzorczych nad rynkiem.

Od tego czasu nie opublikowano dalszych szczegółów dotyczących przesłuchania. Jak mówią przedstawiciele, zbliża się plan obrad określający zakres przesłuchania, a także, kto ma stawić się w charakterze świadka.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]