Kolejna giełda pragnie Bitcoina

Według amerykańskich mediów finansowych właściciel nowojorskiej giełdy NYSE Exchange, Intercontinental Exchange (ICE), odzwierciedla możliwość handlu Bitcoinem na swojej platformie. Ten ruch wskaże, że w zeszłym tygodniu jest drugi gigant na Wall Street, który jest zainteresowany otwarciem platformy na kryptowaluty.

Ta wiadomość pojawiła się kilka dni po publikacji cytowanej przez Goldman Sachs, która zdawała się potwierdzać, że bank za kilka tygodni zadebiutuje na rynku kontraktów terminowych na Bitcoin. ICE rozmawiał z innymi instytucjami finansowymi o rozpoczęciu nowej operacji, dzięki której banki będą mogły kupować kontrakty. Jeśli ruch byłby kontynuowany, ICE i Goldman dołączą do coraz większego tradycyjnego finansowania z udziałem kryptowalut. Kolejnym nowym graczem jest teraz NASDAQ, który ogłosił, że będzie otwarty na utworzenie platformy transakcyjnej dla kryptowalut w przyszłości.

Ta wiadomość dalej kontrastuje ze sprzecznymi perspektywami dużych inwestorów, którzy są obecnie na pierwszej stronie gazet – na przykład dyrektor generalny Berkshire Hathaway – Warren Buffett – który porównał Bitcoin do trucizny na szczury w tym tygodniu.

Rosnące zainteresowanie wymianą handlową z USA w Bitoin jest bardzo dobrą wiadomością dla wszystkich entuzjastów kryptowaluty i handlowców, ponieważ prawdopodobnie zwiększy kapitalizację rynkową i ogólną płynność rynku. Co więcej, oznacza to, że elity finansowe są znacznie bardziej świadome faktu, że rynek kryptowalut jest obecnie zbyt duży, aby go zignorować.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]