Klinika lecząca uzależnienie od kryptowalut

Szkocki szpital leczy ludzi uzależnionych od handlu kryptowalutami w pierwszej w Wielkiej Brytanii „krypto klinice”.

Castle Craig Hospital w Peeblesshire, Scottish Borders, stworzył program leczenia dla osób, które uważa się za uzależnionych od kryptografii.

Eksperci powiedzieli, że handel kryptograficzny może stać się formą behawioralnego uzależnienia – traderzy obsesyjnie obserwują z wahania rynku z minuty na minutę. Opracowany program leczenia jest zatem bardziej bliższy istniejącym metodom leczenia uzależnień od hazardu niż programom leczenia nadużywania substancji.

Wysokie ryzyko i zmienny rynek kryptowalut przemawia do hazardzisty problemowego. Dostarcza emocji i ucieczki od rzeczywistości. Bitcoin, przykładowo, jest walutą, którą często się handluje, dzięki której osiągnięto ogromne zyski i straty. To klasyczny przypadek bańki.

– mówi Chris Burn, terapeuta zajmujący się grami hazardowymi w Castle Craig Hospital.

Tony Marini, były uzależniony od hazardu i kokainy, prowadzi niektóre z nowych terapii. Powiedział Evening Standard, że „wprowadzenie struktury życia jest kluczowe”

Widzę handel kryptowalutami jako sposób dla ludzi na ucieczkę od siebie, do innego świata, ponieważ oni nie lubią świata, w którym żyją. Pierwszym etapem leczenia jest dołączenie do innych uzależnionych w terapii grupowej i podzielenie się swoimi historiami życiowymi. To pomaga im się identyfikować i uświadomić sobie, że nie są sami.

– dodał.

Castle Craig powiedział, że obecnie nie ma danych dotyczących liczby osób „uzależnionych od kryptografii”, ale wiadomo, że w systemie handluje około 13 mln ludzi na całym świecie.

W zeszłym roku Cointelegraph poinformował o inwestorze Bitcoinowym, który wykorzystał swój dom jako zabezpieczenie dla pożyczki kapitałowej o wartości 325.000 dolarów, licząc na osiągnięcie zysku średnioterminowego z kryptowalut. Członkowie społeczności kryptograficznej, postrzegający taki sposób inwestowania jako ekwiwalent hazardu, zauważyli, że takie działanie jest „prawie jak w przypadku nauczyciela chemii w liceum, decydującego o rozpoczęciu produkcji i sprzedaży krystalicznej meta-amfetaminy z powodu zmiany okoliczności życiowych.”

Z innej perspektywy w Wielkiej Brytanii trwa dyskusja nad tym, czy deklarowanie, że mój handel kryptowalutami to hazard, może pomóc w uniknięciu płacenia podatków brytyjskiego urzędu podatkowego HMRC, który generalnie uważa, że zyski kryptograficzne podlegają podatkowi dochodowemu lub podatkowi od zysków kapitałowych.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]