Japońskie FSA naciska na giełdy krypotwalut

Japońska Agencja Usług Finansowych (FSA) naciska na lokalne giełdy kryptowalut, aby usunąć listę takich, które dotyczą prywatności: Monero, Zcash i Dash.

Żródła bliskie FSA twierdzą, że agencja regulacyjna – która ma wyłączne prawo do udzielania licencji na giełdy kryptowalut – “podejmuje wszelkie dostępne kroki”, aby wywierać naciski na krajowe platformy transakcyjne, by zrezygnowały z obsługi altów, które zachęcają użytkowników do dokonywania anonimowych transakcji.

FSA twierdzi, że te kryptowaluty, które są na ogół znacznie trudniejsze do śledzenia niż Bitcoin (choć w niektórych przypadkach nadal możliwe, z powodu błędu użytkownika i innych czynników), stały się zbyt ściśle powiązane ze światem przestępczym.

Na przykład Monero jest coraz częściej związany z atakami “cryptojacking”, w których hakerzy infekują komputery złośliwym oprogramowaniem, które przejmują procesory i używają ich do wydobywania kryptowalut.

“Należy poważnie zastanowić się, czy jakakolwiek zarejestrowana giełda kryptowalut powinna mieć możliwość korzystania z takich walut”, podobno powiedział członek grupy sponsorowanej przez FSA grupy roboczej ds. Kryptowaluty podczas spotkania 10 kwietnia.

Obecnie nie ma oficjalnego zakazu handlu lub ułatwiania handlu anonimowymi kryptowalutami. Niemniej jednak wojna FSA o centrach prywatności skupia się na pewnej sukcesie.

Coincheck, który padł ofiarą rekordowego włamania w styczniu, a później został przejęty przez japońskiego brokera Monex, po cichu usunął listę Monero i dwa mniej znane altcoiny, które twierdzą, że są anonimowe, prawdopodobnie w ostatniej próbie zadośćuczynienie w stosunku do FSA za swój czyn i w nadzeji na to, by uzyskać znowu licencję.

Japońska giełda kryptowalut posiadająca licencję stworzyła organ samoregulujący, który będzie miał władzę egzekucji nad swoimi członkami. Między innymi, organizacja może kuratorować białą listę kryptowalut, które mogą wymieniać giełdy, co zapewniłoby FSA łatwą drogę do wywarcia presji, aby usunąć tą listę kryptowalut, których nie zatwierdza, bez konieczności kodyfikacji zakazu na oficjalną politykę wszyskich giełd kryptowalut.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]