Japonia może mieć więcej niż 3 miliony krypto-traderów

Japońska Agencja Usług Finansowych (FSA) po raz pierwszy opublikowała krajowe statystyki handlu kryptowalutami.

Według danych zebranych z 17 giełd kryptowalutowych w Japonii, 31 marca br. kraj ten ma co najmniej 3,5 miliona osób, które handlują kryptowalutami jako rzeczywistymi aktywami.

Wśród nich kryją się inwestorzy kryptograficzni w wieku 20, 30 i 40 lat, odpowiadajacy ze odpowiednio 28, 34 i 22 procent całkowitej populacji krypto-traderów w Japonii.

Dane zostały zaprezentowane na pierwszym spotkaniu grupy analitycznej ustanowionej przez FSA na początku marca, a ich oficjalna publikacja oznacza najświeższy wysiłek organu nadzoru finansowego w doprowadzeniu do większej przejrzystości w branży po niedawnym włamaniu do jednej z krajowych giełd – Coincheck.

Według FSA badanie i ujawnianie statystyk dotyczących handlu krajowego jest pierwszym krokiem w kierunku bardziej wszechstronnego badania kwestii instytucjonalnych w przestrzeni transakcyjnej kryptowalut w Japonii.

Dla porównania, w ostatnim raporcie finansowym regulator ujawnił również, że liczba osób inwestujących w marże i kontrakty kryptowalutowe wynosi około 142.842 na koniec marca.

Co może być godne zauważenia, to główny kontrast w rozwoju rocznych obrotów handlowych w odniesieniu do tych dwóch różnych typów inwestycji.

Według danych FSA, na przykład, roczna wartość transakcji rzeczywistej kryptowaluty Bitcoin wzrosła z 22 milionów USD z 31 marca 2014 r. do 97 miliardów USD w 2017 r.

Jednocześnie transakcja na marżach, kredytach i kontraktach terminowych Bitcoin jako aktywów bazowych wzrosła z zaledwie 2 milionów USD w 2014 r. do zaledwie 543 miliardów USD w samą tylko 2017 r., podała agencja.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]