Intel z patentem na obniżenie zużycia prądu

Amerykańska firma technologiczna Intel złożyła patent na akcelerator sprzętowy do wydobywania bitcoinów (BTC), który zmniejszyłby ilość energii elektrycznej wykorzystywanej w wydobywaniu krypto graficznym poprzez “zmniejszenie wykorzystania przestrzeni i energii zużywanej przez sprzęt do wydobycia bitcoiny”. Zgodnie z amerykańskim patchem i znakiem towarowym Urząd wniosek patentowy wydany wczoraj, 29 marca.

Patent, pierwotnie złożony 23 września ubiegłego roku, ma na celu rozwiązanie “wyzwania dla górników” polegającego na “wyszukiwaniu” całej przestrzeni nonce ( 32-bitowe pole, którego wartość jest ustawiona tak, aby wartość mieszania bloku zawierała bieg zer wiodących) w sposób brutalny, przy jednoczesnej minimalizacji zużycia energii na hasz i maksymalizacji wydajności na jeden wat.

Według Intela można to osiągnąć przez “optymalizację krytycznych ścieżek w intensywnych obliczeniach pokrycia wiadomości i harmonogramów danych“, co skutkuje “dodatkowym czasem“, który może “zmniejszyć pojemność przełączania lub skalować napięcie zasilania“, aby utworzyć “kombinację 35% poprawa wydajności w logicznej logice wiadomości.

Wydobywanie Bitcoin, które Intel nazywa “najbardziej popularnym typem (na przykład jednostki) cyfrowej waluty używanej w cyfrowym ekosystemie waluty”, potrzebuje dużych ilości energii elektrycznej, aby rozwiązać algorytmy, które należy wydobywać dla monety. Bitcoinowa energia wydobywcza została przez niektórych określona jako “katastrofa ekologiczna”, podczas gdy druga strona twierdzi, że możliwość wykorzystania pozostałej energii elektrycznej i odnawialnej sprawia, że ​​wydobycie nie jest problemem dla środowiska.

W zgłoszeniu patentowym napisano, że “ze względu na dużą ilość wykorzystanej mocy i stosunkowo wysoki koszt tej mocy wydobycie bitcoinów może być bardzo kosztownym przedsięwzięciem. W niektórych przykładach wykonania koszt wydobycia pojedynczego Bitcoin może przekroczyć wartość wydobytego Bitcoin. “

Ten ujemny wskaźnik kosztów eksploatacji, który pojawia się przejściowo podczas spadków na rynku, został wskazany przez Toma Lee Fundstrata w raporcie na początku tego miesiąca.

Zgłoszenie patentowe Intela wskazuje, że odnosi się ono do implementacji ASIC dla “wygody”, chociaż ich system może odnosić się do “każdego innego urządzenia logicznego […] w tym, ale nie wyłącznie, do procesorów, układów SoC i FPGA”.

Ta aplikacja patentowa nie jest pierwszym poszukiwaniem Intela w sferze kryptograficznej. W maju ubiegłego roku Intel nawiązał współpracę z dostawcą usług transakcyjnych w zakresie opieki zdrowotnej i firmą produkującą oprogramowanie PokitDok, aby wykorzystać technologię Blockchain w branży medycznej.

We wrześniu 2017 r. Intel ogłosił współpracę z chińską firmą Media and Technology Tencent w celu opracowania rozwiązania typu Internet of Things (IoT) Blockchain, aw październiku Intel nawiązał współpracę z firmą Ledger związaną z uruchomieniem wirtualnej waluty, aby korzystać z platformy Blockchain do przechowywania krypto gospodarstw.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]