Goldman Sachs: Bitcoin może spaść do $5,922.

Zespół analityczny banku inwestycyjnego Goldman Sachs prowadzony przez Shebę Jafari dokonał ostatnio kolejnej analizy Bitcoin (BTC), w której stwierdził, że ryzyko spadków poniżej dołka z Lutego jest nadal wysokie.

W minioną niedzielę zespół analityczny wysłał do klientów banku ostrzeżenie, że następna wyprzedaż BTC grozi spadkiem poniżej najniższego poziomu z Lutego wynoszącego 5,922 USD. Zespół Jafari zasugerował, że następne spadki będą spowodowane wybiciem krótkoterminowego wsparcia na poziomie 9,210 USD.

“To wybicie dołem może być ważne, ponieważ implikuje możliwość jeszcze bardziej impulsywnych spadków” – stwierdziła Jafari.

Jej zespół ostrzegł inwestorów, aby mieć oko na obecną cenę BTC, dodając, że “następny znaczący poziom wsparcia spadł z 7,667 USD do 7,198 USD.”

“Wybicie tych poziomów wsparcie może doprowadzić do znacznej przeceny i testu lokalnego dołka na poziomie 5,922 USD. Aby rynek się ustabilizował, cena musi skoczyć powyżej 9,322 USD” napisał zespół Jafari.

Jafari, szefowa strategii technicznej w Goldman Sachs, znana jest z krytykowania Bitcoina. W lipcu 2017 r. Jafari zasugerowała, że do końca roku Bitcoin osiągnie wartość 4.000 USD. Później, w listopadzie 2017 r., kiedy BTC osiągnął 7 000 USD, Jafari dokonała kolejnej prognozy analitycznej stwierdzającej, że Bitcoin zostanie w konsolidacji horyzontalnej przez jakiś czas, a następnie znowu wzrośnie.

Cena Bitcoin wzrosła do 20,000 $ w grudniu 2017 r. ze skromnego 1,000 $ na początku roku, po czym spadła do 6,048 $ w dniu 6 lutego 2018 r. Niektórzy eksperci uważają, że tego rodzaju nagle spadki wartości tej kryptowaluty najprawdopodobniej wynikają z upłynnienia przez syndyka masy upadłościowej giełdy Mt.Gox Nobuaki Kobayashi ogromnej ilości BTC wartych ponad 400 mln USD.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]