Giełda Coincheck akceptuje ofertę przejęcia

Ostatnio zhackowana  kryptowalutowa giełda Coincheck podjąła decyzję o przyjęciu oferty przejęcia od Monex, trzeciego co do wielkości internetowego domu maklerskiego w Japonii.

Japoński dziennik biznesowy informuje, że giełda kryptograficzna Coincheck zaakceptuje ofertę przejęcia, która obejmuje kapitał w kilku miliardach jenów, od największego japońskiego maklerskiego biura online Monex. Zdecydowano, że decyzja o przyjęciu oferty została podjęta dziś, co oznacza, że ​​Coincheck zmieni kompletnie zarząd, ponieważ giełda nadal kontynuuje wysiłki naprawcze po kradzieży 530 milionów dolarów w żetonach NEM w styczniu tego roku – największej kradzieży kryptowalutowej w historii.

Przejście Monex do  branży kryptowalut odbywa się w przekonaniu, że blockchain, bazowa technologia kryptowalut takich jak Bitcoin, będzie zasilać jego główną działalność rozliczeniową.

Szczegóły dokładnych danych liczbowych i formy inwestycji wciąż są finalizowane, dodaje raport, a szczegóły kontraktu zostaną ogłoszone jutro, czyli w piątek.

Prezes fundacji Coincheck, Koichiro Wada, i główny dyrektor operacyjny, Yusuke Otsuka, odejdą natychmiast po tym, jak giełda otrzyma nowy kapitał od Monex w ramach przejęcia. Oficer operacyjny Monex Toshihiko Katsuya jest w stanie przejąć funkcję nowego prezesa Coincheck. Jego doświadczenie jako prezesa internetowego działu maklerskiego Monex sprawia, że ​​jest on “dobrym wyborem do odbudowy kłopotliwej giełdy kryptowalut” – dodał raport.

Coincheck, która rozpoczęła już dystrybucję odszkodowań dla klientów dotkniętych kradzieżą NEM, spotkała się z dwoma zaleceniami na usprawnienia działalności od Financial Services Agency (FSA), krajowego organu nadzoru finansowego. Podczas gdy FSA wydała licencje szesnastu krajowym operatorom giełdowym, Coincheck nie jest wśród nich. Jednak giełda w Tokio nadal składa wniosek o licencję, a FSA ma za zadanie przeanalizować umowę z Monex i dokonać przeglądu jej operacji pod nowym kierownictwem.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]