Ford proponuje nowy system sterowania ruchem ulicznym

Amerykański producent samochodów Ford złożył patent na urządzenie do komunikacji między pojazdami, które obejmuje wymianę żetonów kryptograficznych w celu ułatwienia przepływu ruchu, zgodnie z opublikowanym wczoraj, 27 marca, zgłoszeniem patentowym U.S. Patent and Trademark Office (USPTO).

Zatory komunikacyjne, zgodnie z wnioskiem patentowym Forda z 16 września 2017 r., powstają, gdy zmniejszony ruch uliczny “jest złożony ze względu na psychologię ludzkich kierowców, którzy koncentrują się na swoich indywidualnych preferencjach czasu podróży.” Patent proponuje sposób obejścia tych indywidualnych preferencje za pomocą systemu “współpracownie zarządzany proces scalania i przekazywania” (CMMP).

Aplikacja omawia możliwość zainstalowania w samochodach modułów komunikacyjnych poprzez współpracę z adaptacyjną kontrolą tempomatu (CACC) do komunikowania się z innymi samochodami poprzez wymianę tokenów CMMP, przełączając ich priorytet z jednostki na “przepływ grupowy w trakcie ruchu“.

Samochody z tym systemem komunikacyjnym będą wymieniać tokeny CMMP w poszczególnych transakcjach, które mogą, na przykład, skłonić jeden samochód do “zajęcia wolniejszego pasma ruchu” lub pozwolić innemu samochodowi na “wjechanie na swój własny pas i wyprzedzanie w razie potrzeby” jako sposób na kierowanie ruchem . Samochody, które poświęciły swoje indywidualne preferencje czasowe dla dobra ruchu, otrzymywałyby żetony od innych uczestniczących pojazdów.

Innym przykład: eśli kierowca “spóźnia się na spotkanie“, może zostać zgłoszone żądanie przekazania dowolnego pojazdu na następne 10 minut w zamian za określoną liczbę żetonów.

Wcześniej w tym miesiącu niemiecki producent samochodów i firma macierzysta Mercedes-Benz, Daimler AG, wprowadziła własną cyfrową walutę opartą na Blockchain, która nagradza przyjaznych dla środowiska, odpowiedzialnych kierowców za monety, które można wymienić na wydarzenia VIP.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]