Gubernator Rezerwy Federalnej: monitorujemy “ekstremalną zmienność” kryptowalut

Gubernator Rezerwy Federalnej Lael Brainard powiedziała, że bank centralny USA  monitoruje “ekstremalną zmienność” cen kryptowalut, w szczególności Bitcoin, ale nie wierzy, że waluty wirtualne stanowią obecnie zagrożenie dla stabilności finansowej USA.

Brainard wygłosiła przemówienie 3 kwietnia podczas wystąpienia w Stern School of Business w Nowym Jorku, gdzie ostrzegła inwestorów, aby byli ostrożni wobec “wysoce spekulatywnych” klas aktywów, takich jak kryptowaluty, i powiedziała, że Fed będzie je nadal analizował:

“Jednym z obszarów monitorowanych przez Rezerwę Federalną jest ekstremalna zmienność kryptowalut ” – zauważyła Brainard. “Na przykład Bitcoin wzrósł o ponad 1000 procent w 2017 roku i gwałtownie spadł w ostatnich miesiącach. Zmiany te mogą wywoływać istotne problemy z inwestorami i konsumentami, a niektóre z kryptowalut wydają się szczególnie podatne na problemy związane z praniem brudnych pieniędzy. “

Brainard kontynuowała: “Podobnie jak na innych wysoce spekulacyjnych rynkach, inwestorzy indywidualni powinni uważać oraz zrozumieć możliwe pułapki tych inwestycji i potencjalne straty. Nie jest jednak jasne, w jaki sposób wyceny kryptowalut mogą obecnie stanowić zagrożenie dla stabilności finansowej USA. Niemniej jednak będziemy je nadal badać. ”

Osobno Brainard powiedziała, że ryzyko związane z sektorem bankowym oraz z tradycyjnymi klasami aktywów, takimi jak akcje i obligacje, są “umiarkowane” według standardów historycznych z powodu reform wprowadzonych od czasu kryzysu finansowego w 2008 roku.

“Wzrost kredytów jest solidny, a banki odnotowują wysoką rentowność w stosunku do swoich międzynarodowych partnerów”, powiedziała.

Przewodniczący Fed Powell: “Nic przeciwko bitcoinowi”

Stanowisko Lael Brainard dotyczące kryptowalut odzwierciedla echa sentymentu prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella, który nalegał na ostrożność, ale nie jest jawnym przeciwnikiem Bitcoin.

“Nie mam nic przeciwko Bitcoinowi”, powiedział Powell w listopadzie 2017 r. “Zwykle patrzymy na niektóre zagrożenia związane z kryptowalutami związanymi z praniem brudnych pieniędzy i tego rodzaju problemami, ale nie jesteśmy zasadniczo przeciwni ani nie wspieramy alternatywnych walut.. “

Ostatnie komentarze Rezerwy Federalnej przychodzą po kilku tygodniach gwałtownych wahań cen Bitcoin i innych cyfrowych walut. W ciągu ostatnich czterech tygodni cena Bitcoin spadła o ponad 4500 USD, a BTC zanotowało najgorszy wynik w pierwszym kwartale od czasu jego uruchomienia w 2009 roku.

Cena bitcoina oscylowała na poziomie 11 400 USD w dniu 5 marca i od tego czasu spadła do około 6 882 USD.

Podczas gdy nieregularne wahania cen budziły niepokój niektórych inwestorów, kryptoentuzjaści pozostają optymistyczni, mówiąc, że niedawne załamanie rynku jest tymczasowe i jest jedynie skutkiem zwiększonej kontroli regulacyjnej na dużych rynkach, takich jak np. Korea Południowa.

Były dyrektor operacyjny Skype: BTC może wzrosnąć do 1 miliona dolarów

“Regulatorzy wydają się być otwarci i obecnie pracują nad wyeliminowaniem zagrożeń dla konsumentów” – powiedział Michael Jackson, były dyrektor operacyjny Skype. “Nie widzę powodu, dla którego Bitcoin nie spełni swojego marzenia. A jeśli tak, to ostatnie spadki cen będą banalne. “

Jackson, który jest doradcą strony Blockchain, która między innymi oferuje darmowy dostęp do portfeli online, powiedział wcześniej, że ceny Bitcoin mogą wzrosnąć do 1 miliona dolarów, ponieważ wierzy, że jego wartość jako mechanizmu płatności i magazynu wartości jest niezaprzeczalna.

“W swej istocie jest to nadal międzynarodowy mechanizm płatności i zasób wartości, który nie zmienia się wraz ze spekulacją” – powiedział Jackson w Newsweeku w grudniu 2017 r. “Górny limit cen Bitcoina wciąż jest znacznie większy niż obecnie. Jeśli osiągnie nawet jeden procent wartości innych głównych źródeł płatności, takich jak dolar amerykański, może być wart 100 razy więcej niż dziś. ”

 

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]