FED Bostic: Bitcoin to nie waluta

Prezydent i dyrektor generalny Banku Rezerwy Federalnej w Atlancie Raphael Bostic ostatnio zajął negatywne stanowisko wobec inwestycji w kryptowaluty na dorocznym spotkaniu Hope Global Forums, wzywając społeczeństwo USA do unikania walut cyfrowych.

Na spotkaniu uznawanym za “największe zgromadzenie liderów na świecie w imieniu wzmacniania ubogich i niedostatecznych społeczności“, Bostic wyraził krytykę na temat rynków kryptowalut, twierdząc, że waluty cyfrowe nie są nawet walutami.

“Nie rób tego … To rynki spekulacyjne. Nie są walutą. Jeśli masz pieniądze, których naprawdę potrzebujesz, nie umieszczaj ich na tych rynkach – przekonywał Bostic.

W marcu 2017 r. Bostic, urzędnik ds. Rozwoju budownictwa mieszkaniowego podczas administracji Baraka Obamy i profesor University of South California, został mianowany prezydentem Rezerwy Federalnej w Atlancie. W 2017 r. Firma Bostic została włączona do The Bloomberg 50.

Bostic nie jest sam wśród członków  Rezerwy Federalnej, którzy są sceptyczni wobec kryptowalut takich jak Bitcoin. W styczniu prezes Banku Rezerwy Federalnej Chicago Charles Evans argumentował, że Bitcoin nie jest “podobny do pieniędzy“, a inwestorzy Bitcoin “pływają z wszystkimi rekinami na świecie z powodu całej anonimowości“.

Prezydent Neel Kashkari z Banku Rezerw Federalnych w Minneapolis powiedział w grudniu, że “Myślę o tym trochę jak Beanie Babies. Jeśli podskoczyliby w cenie 1000 razy, czyli po 10 000 USD za sztukę, to co byśmy zrobili z Beanie Babies w cenie, gdzie są?

US Internal Revenue Service (IRS) uznaje kryptowaluty za własność i jako takie podlegają podatkom federalnym. Urząd skarbowy niedawno przypomniał o tym, by zgłaszać wszelkie zarobki w walucie cyfrowej, aby nie dopuścić do powstania federalnych przepisów podatkowych.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]