Facebook wprowadzi technologię Blockchain?

David Marcus, szef aplikacji Facebook Messenger, ogłosił, że serwis społecznościowy analizuje możliwe zastosowania dla technologii Blockchain.

Przygotowuję małą grupę, aby zbadać, jak najlepiej wykorzystać Blockchain na Facebooku, zaczynając od zera.

– mówi Marcus. 

Marcus przewodzi Messengerowi od prawie czterech lat. W grudniu dołączył do giełdy kryptowalut Coinbase jako członek zarządu. Facebook jednak nie ujawnił, jak bardzo interesuje go zastosowanie technologii Blockchain.

Posunięcie to ma miejsce w czasie, kiedy Facebook wprowadza szersze przegrupowanie ich zespołu ds. produktu. Odtąd firma będzie działać w trzech działach: grupie „rodzina aplikacji”, „centralnych usługach produktowych” i „nowych platformach i infra” – podaje Recode.

W styczniu, dyrektor generalny Facebooka Mark Zuckerberg powiedział, że będzie analizować waluty cyfrowe, aby zbadać ich potencjał w zakresie wzmacniania pozycji jednostek. Stwierdził, że siła zdecentralizowanych systemów, takich jak kryptowaluty, może pomóc odciągnąć władzę od scentralizowanego systemu i umieścić go z powrotem w rękach jednostek.

Również w styczniu tego roku Facebook wprowadził całkowity zakaz reklam dotyczących kryptowalut i ICO. Zakaz był dla niektórych zaskoczeniem, ponieważ założyciel Facebooka Mark Zuckerberg wcześniej wyraził zainteresowanie kryptowalutami.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]