Elizabeth Stark: Nadchodzi era Bitcoin

Według Elizabeth Stark, współzałożycielki Lightning Labs, czarnowidztwo dotyczące przyszłości Bitcoin powinno się szybko zakończyć, o ile już się nie zakończyło.

Kryptowaluty zaczęły ponownie kradnąć show technologii blockchain. Jest to zachowanie zupłenie przeciwne temu, co w początkowej fazie prezentował ten starrtup z San Francisco, kiedy Lighting zdecydował się usunąć logo „Bitcoin” ze wszystkich swoich zasobów marketingowych, ponieważ w tamtym momencie to technologia blockchain była na ustach wszystkich.

„Teraz czuję się jakbyśmy znajdowali się w świecie Bitcoin, gdzie ludzie rozumieją wartość technologii kryptograficznych i jakie mogą one przynieść korzysci,” powiedziała Stark, wskazując na  proof-of-work i publiczne / prywatne  klucze kryptograficzne, które  “czynią bitcoin specjalnym”.

Stark zastanawiała się nad początkami blockchainu, powstałego pozornie kosztem bitcoina, który stał się tematem tabu w sektorze usług finansowych. Lightinig w tamtym czasie rozwijała oprogramowanie bitcoinowe, a Stark i inni deweloperzy wiedzieli, że decyzja sektora bankowego o odrzuceniu bitcoina była błedem.

Inni weterani blockchainu wcześniej wskazywali, że “blockchain nie istnieje bez bitcoina” ze względu na sieć górniczą.

Stark i Lightning zostały zrekompensowane wraz ze wzrostem kapitalizacji rynkowej nie tylko Bitcoina ale wszystkich wiodących kryptowalut na koniec roku 2017. Podczas gdy ceny od tamtej pory spadły, w sumie i tak  cała sytuacja nie jest taka zła jeśli jesteś programistą na rynku krypto. “Duże podwyżki cen nie są dobre dla ludzi, którzy się rozwijają” – powiedziała Stark, dodając, że “chce, żeby wszystko było spokojne”.

Lightning sieci

Firma Lightning jest autoraem oprogramowania oraz sieci Lightning Network, które jest testowana w wersji beta. jest ona ważna z tego powodu, że jej implementacja spowoduje wyraźnie szybsze  transakcje i wyraźnie zwiekszy ich liczbę, co jest obecnie priorytetem numer 1 dla Bitcoin. Do Lightning Network można również uzyskać dostęp za pośrednictwem telefonu komórkowego.

Dużo się mówi na temat tego, że Bitcoin może być wykorzystywany jako środek przechowywania wartości i płatności, z których ostatni aspekt jest dość problematyczny ze względu właśnie na długi okres rozliczania transakcji długotrwałe i oraz ich wciąż wysokie koszty. Ale Lightning Network stara się rozwiązać ten problem, ułatwiając transakcje z blockchainu pomiędzy kupującym a sprzedającym, zamiast polegać na wolontariuszach w celu weryfikacji każdej transakcji. Niemniej jednak nadal jest wystarczająco blisko blockchainu, jeśli jest potrzebny. Otwiera to drzwi do większych możliwości dla bitcoinów i mikropłatności, jak zasugerowała Stark.

Stark wypowiedziała się także na temat planów sieci Lightning, która planuje  „wiele tysięcy transakcji na sekundę, a może pewnego dnia nawet milionów na sekundę”, co jednocześnie kompletnie dyskfalifikuje możliwości tradycyjnych kart płatniczych. Nic dziwnego, że menedżerowie firmy Visa czują się zagrożeni bitcoinem,zwłaszcza biorąc pod uwagę, że technologia jest cały czas rozwijana.

“Bitcoin to maraton, a nie sprint. Ludzie chcieli, żeby to był sprint “- powiedziała na koniec Stark.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]