Dyrektor SEC ds. edukacji inwestorów: “Nie umieszczaj wszystkich jajek w jednym koszyku”

Na stronie internetowej inwestora amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) opublikowano w tym tygodni informację dla wszystkich lekkomyślnych inwestorów rozważających zakup “najnowszej kryptowaluty lub żetonu”.

Lori Schock, dyrektor Biura Edukacji Inwestorów i Rzecznictwa, napisała nieformalne stanowisko skierowane do codziennego inwestora detalicznego, zaczynając od anegdoty z wizyty w domu spokojnej starości, gdzie rozmawiała z osobami starszymi o inwestowaniu.

Zgodnie ze stanowiskiem Schock, po wykładzie podszedł do niej jeden starszy obywatel, pytając:

“Moje dzieci wciąż mówią mi, że muszę się spieszyć i zainwestować w Bitcoin – czy to bezpieczne, czy już przegapiłem wzrosty “?

Wyluzowana poczta Schock’a pojawia się po wielu poważniejszych oświadczeniach z oficjalnej strony internetowej SEC w ciągu ostatniego roku, dotyczących ryzyka związanego z ICO oraz szczegółowych zeznań na temat roli SEC i Commodity Futures Trading Commission (CFTC) w odniesieniu do wirtualnych walut.

Stanowisko SEC wyraźnie stwierdza, że nie jest on doradztwem inwestycyjnym w zakresie kryptowalut, lecz konsultingiem dla osób rozważających rozpoczęcie inwestycji na rynku kryptowalutowym.

Schock podkreśla od samego początku, w jaki sposób inwestycje w kryptowaluty nie podlegają przepisom SEC dotyczącym ochrony bezpieczeństwa, sugerując czytelnikom, aby zapoznali się z oświadczeniem przewodniczącego SEC Jaya Claytona z grudnia 2017 r. w sprawie kryptowalut i ICO, które zawiera więcej informacji:

“Powinieneś zrozumieć, że jeśli stracisz pieniądze istnieje realna szansa, że SEC i inne organy regulacyjne nie będą w stanie pomóc Ci odzyskać inwestycji, nawet w przypadku oszustwa “.

Następnie ostrzega inwestorów, aby nie uciekali się do “wysokociśnieniowych taktyk sprzedaży” lub słuchali influencerów jako podstawy do podejmowania decyzji inwestycyjnych:

“Tylko dlatego, że Twój ulubiony celebryta mówi, że produkt lub usługa to dobra inwestycja, nie znaczy, że tak jest “.

Schock mówi, że początkujący inwestorzy crypto powinni “zadawać pytania i żądać jasnych odpowiedzi” na temat tego, w co tak naprawdę inwestują, jak “‘, z kim dokładnie się podpisuję”. i “Na co będą przeznaczone moje pieniądze?

Zaleca ona, aby nie inwestować więcej pieniędzy niż jesteś skłonny stracić, a także dywersyfikując swoje inwestycje w celu rozłożenia ryzyka:

Jednym ze sposobów rozłożenia ryzyka jest dywersyfikacja inwestycji. Nie umieszczaj wszystkich jajek w jednym koszu.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]