Członek głównego politycznego ciała doradczego Chin proponuje narodową giełdę kryptowalut

Zgodnie z informacją zamieszczoną na portalu Lie Yun Wang, członek najważniejszej chińskiej rady doradczej zaproponował utworzenie krajowej giełdy kryptowalut i innych systemów regulacyjnych podczas jednej z dwóch dorocznych sesji głównych organów legislacyjnych i doradczych w Chinach.

Wang Pengjie, członek Chińskiej Ludowej Politycznej Konferencji Konsultacyjnej (CPPCC), zasugerował, że Ludowy Bank Chin (LBCh) i Chińska Komisja Regulacyjna ds. Papierów Wartościowych (CSRC) powinny stworzyć system zatwierdzania “Blockchain i cyfrowego zarządzania aktywami“, jak również możliwość ustanowienia cyfrowej platformy wymiany aktywów na poziomie krajowym (czyli krajowej giełdy kryptowalut).

Uwagi Pengjie pojawiły się po ostatnim szeregu kryptowalutowych zakazów z Chin, które zaczęły się of blokowania wymiany zagranicznej  z innymi giełdami do wprowadzenia we wrześniu 2017 r. zakazu publikowania nowych ICO.

Pengjie pwołał się na rosnącą kapitalizację rynkową aktywów cyfrowych, takich jak Ethereum (ETH), Bitcoin (BTC) i Litecoin (LTC), zauważając, że ich rynkowe limity przewyższyły wartość największego chińskiego dostawcy internetu, firmy  Tencent w styczniu 2018 r. Jako powód takiego stanu rzeczy Chiny sugerują dynamiczny rozwój technologii opartych na Blockchain. Ponadto Pengije wspomniał także o przepisach kryptowalutowych Korei Południowej oraz o tym, że amerykański Nasdaq rozważa handel kontraktami  terminowymi na Bitcoin.

Pengjie wspomniał o kwestiach, które współpracują z Blockchain w Chinach, po pierwsze stwierdzając, że “brak dojrzałych niezależnych praw własności intelektualnej […] nie będzie korzystny dla bezpieczeństwa finansowego Chin na dłuższą metę“. Jasności co do statusu prawnego kryptowalut, a także braku wiedzy konsumenckiej, która mogłaby “łatwo” doprowadzić do oszustwa przez “pozbawione skrupułów elementy ubrane w odzież Blockchain, powodując poważne straty ekonomiczne.

Możliwym rozwiązaniem tych problemów, według Pengjie, jest stworzenie wspomnianego “systemu zatwierdzania“, a także wdrożenie systemu certyfikacji “prawdziwej nazwy” w połączeniu z dogłębnym kształceniem inwestorów w Blockchain i wirtualnych walutach.

Pengjie zasugerował również utworzenie krajowej platformy handlu aktywami cyfrowymi Blockchain, wspólnie regulowanej przez LBCh i CSRC:

“W ten sposób możemy zapewnić formalny kanał dla firm do pozyskiwania funduszy i dla indywidualnych inwestorów w celu osiągnięcia wzrostu wartości kapitału.”

CSRC podpisało umowę o współpracy finansowej z Australią w listopadzie 2017 r, której celem jest promowanie innowacyjności fintech między tymi dwoma krajami. Zakaz funkcjonowania zagranicznych giełd kryptowalutowych w LBCh, a także inne ograniczenia ICO po części spowodowały, że Bitcoin spadł poniżej 7000 USD na początku lutego, po raz pierwszy od listopada 2017 r.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]