Aktualny kurs
$
24h Maximum:
24h Minimum:
1h Maximum:
1h Minimum:Osoby, które chcą inwestować w kryptowaluty powinny skupić się nie tylko na “cyfrowym złocie” – czyli Bitcoinie, ale również na “cyfrowym srebrze” – czyli na kryptowalucie Litecoin.

Litecoin (ticker: LTC) to zdecentralizowana krypto-waluta, fork Bitcoina, przeznaczony przez jego projektantów, do bardziej wydajnego wydobywania z wykorzystaniem sprzętu klasy konsumenckiej. Litecoin jest walutą kryptowalutą typu peer-to-peer, która została opracowana na bazie Bitcoin i ma otwarty kod źródłowy.

Co to jest Litecoin?

Litecoin najprościej rzecz mówiąc to internetowa waluta p2p, która umożliwia błyskawiczne przesyłanie pieniędzy na całym świecie po bardzo atrakcyjnych stawkach. Co warte podkreślenia uwagi kryptowaluta Litecoin jest w 100% zdecentralizowanym i otwartym systemem transakcyjnym, który nie posiada żadnych administratorów. Litecoin charakteryzuje się tym, że ma zdecydowanie krótszy czas potwierdzeń oraz wyższą efektywność przechowywania transakcji niż popularny Bitcoin.

Twórca Litecoin – Charlie Lee, były pracownik Google’a – wziął kod źródłowy Bitcoin jako podstawę i stworzył kryptowalutę, która potrzebuje 2,5 minuty, by wygenerować blok – jest to 4 razy szybszy niż Bitcoin. Pełna emisja Litecoin sprawia, że obecnie 84 miliony monet, które są również 4 razy więcej niż Bitcoin. Początkowa nagroda za blok wyniosła 50 litecoinów, a teraz jest 25 litecoinów.

Czym różni się Litecoin od Bitcoina?

Sieci Litecoina przetwarzają bloki co około 2,5 minuty, a Bitcoin robi to jedynie co 10 minut. To właśnie dzięki temu Litecoin może szybciej potwierdzać transakcje. Warto zwrócić również uwagę na to, że wykopanych zostanie 84 milionów monet, czyli prawie cztery razy więcej niż Bitcoinów. Każda moneta podzielona zostanie na 100 000 000 mniejszych jednostek.

Historia

Litecoin został wydany w październiku 2011 r. w formie klienta z otwartym kodem źródłowym na portalu interentowym  GitHub obsługiwanym przez Charlesa Lee, byłego pracownika Google’a. Kryptowaluta działa zgodnie z licencją MIT / X11, dzięki czemu każdy może wykonywać, modyfikować i kopiować oprogramowanie, a także dystrybuować wszelkie zmodyfikowane kopie. Był to fork klienta Bitcoin-Qt, różniącego się przede wszystkim zmniejszeniem czasu generowania bloków, zwiększeniem maksymalnej liczby monet, innym algorytmem mieszającym i nieznacznie zmodyfikowanym GUI.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]