Aktualny kurs
$
24h Maximum:
24h Minimum:
1h Maximum:
1h Minimum:IOTA – jest kryptowalutą opartą nie na blockchain, ale na nowej strukturze danych o nazwie “Tangle”, która nie wymaga bloków, łańcuchów i górników. Jednym z głównych obszarów zastosowania tej technologii, zgodnie z przewidywaniami twórców, jest “internet rzeczy” (ang; the interent of things). Tangle – to nowa struktura danych oparta na Direct Acyclic Graph, która nie potrzebuje górników i bloków danych. Każdy członek sieci, który chce wykonać transakcję, musi aktywnie uczestniczyć w konsensusie sieci zatwierdzając dwie wcześniejsze transakcje.

Niniejsze zaświadczenie o ważności tych dwóch ostatnich transakcji gwarantuje, że cała sieć będzie osiągnąć konsensus na temat aktualnego statusu zatwierdzonych transakcji i pozwoli stosując szereg unikalnych funkcji, które tylko IOTA ma: duża pojemność transakcji z powodu jednoczesnego kontroli bez limitów na ich liczbie, bez prowizji za transakcje, większej decentralizacji w porównaniu z blockchainem i wyższym bezpieczeństwem.

Historia

W przyszłości IOTA pozwoli firmom wprowadzać nowe modele b2b, zamieniając każdy zasób technologiczny w potencjalną usługę, która będzie sprzedawana na otwartym rynku w czasie rzeczywistym, bez żadnych opłat. Bezpieczne i uwierzytelnione kanały komunikacyjne między urządzeniami będą budowane za pośrednictwem Tangle. W przyszłości wszelkie zasoby fizyczne podłączone do sieci mogą być wynajmowane w czasie rzeczywistym: nie tylko sprzęt, ale także pojemność komputera i pojemność przechowywania danych.

Ponadto Tangle otwiera nowe możliwości bezpiecznego transferu danych do eGovernance, w tym do głosowania elektronicznego. Kilka firm już prowadzi badania w tym kierunku.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]