Coinbase będzie pierwszą giełdą z licencją FCA?

Banki powoli zmieniają zdanie na temat kryptowalut. Kilka instytucji wciąż woli ograniczyć dostęp do tej nowej formy pieniędzy w ogóle. Z drugiej strony Barclays nawiązał współpracę z Coinbase. W związku z tym popularna giełda kryptowalut ma teraz konto bankowe w Wielkiej Brytanii, co otwiera wiele nowych możliwości

Entuzjaści kryptowalut, którzy pilnie obserwowali zmiany na rynku, mogli zauważyć, że brakuje wsparcia dla GBP. Większość giełd spoza Wielkiej Brytanii najwyraźniej woli nie zajmować się GBP. Wygląda na to, że Coinbase ma zupełnie odmienne podejście w tym zakresie. Współpracując z Barclays, firma staje się pierwszym ważnym partnerem dla banku w Wielkiej Brytanii.

Cel tego partnerstwa jest prosty: Coinbase chce, aby Bitcoin był bardziej dostępny dla brytyjskich klientów. Ponieważ brytyjscy pożyczkodawcy dystansowali się od Bitcoin w przeszłości, jest to kamień milowy dla branży kryptowalut. Jest też inna korzyść dla tego nowego partnerstwa: Coinbase ma teraz także licencję na e-pieniądze w Wielkiej Brytanii. W związku z tym mogą teraz korzystać z systemu szybszych płatności.

Szybsze składanie i wypłacanie pieniędzy do i z Coinbase zawsze jest pozytywną zmianą. Do tej pory użytkownicy brytyjscy musieli polegać na estońskim banku dla tych transakcji. To dalekie od idealnego rozwiązania. Teraz, gdy Barclays jest już na pokładzie, wszystkie te problemy powoli odchodzą w przeszłość. Na razie wsparcie Szybkiego Płatności (ang: Faster Payments Scheme) zostanie wdrożone tylko dla wybranej grupy użytkowników. Ostatecznie ta funkcja stanie się dostępna dla wszystkich użytkowników w Wielkiej Brytanii.

Cel licencji e-pieniędzy

Największa część tej nowej umowy dotyczy tego, że Coinbase ma teraz licencję eMoney, czyli że może skutecznie emitować pieniądz elektroniczny i oferować usługi płatnicze w Wielkiej Brytanii. Ponadto środki klientów zdeponowane na giełdzie są odrębne od funduszy operacyjnych spółki. To duży krok naprzód dla firmy i jej użytkowników jako całości.

Przeczytaj także o tym co się dzieje z giełdą Coinbase: czy giełda wygra batalie na froncie prawnym?

Nawet jeśli giełda miałaby wstrzymać działalność, fundusze klientów pozostaną nadal dostępne. To nie to samo, co fundusze klienta chronione przez regulatora, ale jest to duży krok we właściwym kierunku. Ta nowa funkcja z pewnością przyciągnie dużo uwagi w Wielkiej Brytanii, a nawet w Europie. Dzięki giełdzie spełniającej surowe zasady egzekwowane przez FCA, sama giełda jest teraz legitymizowana prawnie jeszcze bardziej.

Jak to wszystko wpłynie na firmę, okaże się niebawem. Mówiąc dokładniej, przed ogłoszeniem tej informacji nastąpił znaczny wzrost wartości samej giełdy Coinbase. Ponieważ brytyjscy entuzjaści Bitcoin wkrótce będą mogli skorzystać z optymalnej usługi, moga wydarzyc się naprawdę interesujące rzeczy. Biorąc pod uwagę to, że  Coinbase jest pierwszą giełdą, którą obejmuje program Szybszych Płatności, ma dużą przewagę nad innymi giełdami w Wielkiej Brytanii.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]