Chiński Bitmain wchodzi na rynek amerykański

Chińska spółka zajmująca się wydobyciem kryptowalut planuje ekspansję na rynek Stanów Zjednoczonych.

Spółka na swą „ambasadę” wybrała miasto Walla Walla w stanie Waszyngton. Lokalna gazeta Union-Bulletin w dziale wiadomości poruszyła temat planowanej inwestycji chińskiego giganta i choć Bitmain oficjalnie nie wydał żadnego komunikatu w sprawie planowanej filii, artykuł powołuje się na swoje źródła wskazując, iż odpowiedzialną za przygotowanie palcówki dla Bitmain ma być spółka Ant Creek. Według danych z rejestru działalności gospodarczej, spółka Ant Creek została zarejestrowana w stanie Waszyngton w zeszłym roku na nazwisko współzałożyciela Bitmain, Jihana Wu.

Według autora artykułu spółka Port of Walla Walla ma wydzierżawić w 2019 roku grunt dla chińskiej spółki z opcją wykupu w przyszłości (do 40 akrów). Według włodarzy spółki Port of Walla Walla, inwestycja chińskiego giganta przyniesie miastu zyski szacowane na 7-10 mln dolarów oraz zapewni 15-20 miejsc pracy.

Dyrektor wykonawczy spółki Port of Walla Walla Patrick Reay w wywiadzie przyznał, że jego spółka współpracuje z Ant Creek LLC już blisko sześć miesięcy w ramach projektu ośrodka przetwarzania transakcji blockchain. Reay zażartował, że nie przejmuje się zbytnio zapotrzebowaniem na energię elektryczną takiej placówki, gdyż zarządzana przez niego spółka nie jest dostawcą energii elektrycznej.

Jeśli umowa dojdzie do skutku, cena dzierżawy wyniesie 4166 dolarów amerykańskich plus podatek od najmu w wysokości 535 dolarów. Teren, który Ant Creek zamierza wydzierżawić nosi nazwę „Kelly Property”.

Inwestycja ta zbiega się w czasie z rekordowymi zyskami spółki Bitmain za poprzedni rok. Szacuje się, że Bitmain w zeszłym roku zarobił 3 – 4 mld dolarów w ramach działalności operacyjnej, plasując się tym samy obok takich graczy na rynku kart graficznych jak NVIDIA, która odnotowała w tym samym okresie 3 mld zysków z działalności.

Ekspansja Bitmain na rynki zagraniczne jest w dużej mierze konsekwencją ostatnich nacisków władz chińskich na lokalny rynek kryptowalut. Na początku tego roku spółka Bitmain otworzyła swoją filię w Szwajcarii i planuje w przyszłości dalszą ekspansję na rynki światowe, co pozwoli zachować jej elastyczności operacyjną w przypadku ew. niekorzystnych regulacji rynkowych w krajach, których prowadzi działalność.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]