CEO Barclays: na razie nie ma planów handlu kryptowalutami

Brytyjski gigant bankowy Barclays nie uruchamia od razu dedykowanego stanowiska handlowego do kryptowalut, potwierdził CEO Jes Staley, przyznając się do szukania możliwości biznesowych związanych z kryptowalutą.

Szefowa Barclays dokonała rewelacji w odpowiedzi na pytanie podczas dorocznego walnego zgromadzenia banku z akcjonariuszami we wtorek, zgodnie z londyńską publikacją Financial News.

Staley zaprzeczył niedawnym pogłoskom o “wstępnych dyskusjach”, w których mówiło się, że bank mierzy zainteresowanie klientów stworzeniem własnego biurka handlu kryptowalutami. Jak informowaliśmy w połowie kwietnia, rzecznik banku Barclays powiedział, że bank “stale monitoruje rozwój wydarzeń w cyfrowej przestrzeni walutowej i nadal będzie prowadził dialog z naszymi klientami na temat ich potrzeb i intencji na tym rynku”.

Rzecznik oświadczył, że bank nie ma obecnie planów otwarcia ekskluzywnego stanowiska do handlowania kryptografią, stanowisko to zostało potwierdzone przez dyrektora generalnego Barclays, pomimo przyznania, że ​​Barclays pomagał klientom w rozliczaniu kontraktów terminowych typu bitcoin w innym miejscu.

Opracowując swoją odpowiedź podczas wczorajszego WZA, Barclays CEO Staley dodał:

Kryptowaluta to dla nas prawdziwe wyzwanie, ponieważ z jednej strony jest jej innowacyjna strona, która chce pozostać w czołówce poprawy technologii w finansach. Po drugiej stronie istnieje możliwość wykorzystania kryptowalut do działań, do których bank nie chce się przyłączyć.

Warto zauważyć, że Staley potwierdził, że bank szuka okazji biznesowych związanych z kryptowalutą, jednocześnie nieufnie podchodząc do kwestii regulacyjnych i zgodności.

Innym tradycyjnym gigantom finansowym, takim jak bank inwestycyjny Goldman Sachs, podobno planuje się także biuro handlowe oferujące klientom kryptowaluty. W telewizyjnym wywiadzie dla CNBC w zeszłym tygodniu szefowa firmy Nasdaq, Adena Friedman, ujawniła, że ​​druga co do wielkości giełda światowa “na rynku regulowanym” powinna stać się z czasem giełdą kryptowalut.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]