Capital Economics: kryptowaluty są zasadniczo bezwartościowe

Capital Economics, londyńska firma zajmująca się badaniami makroekonomicznymi, ostrzegła, że inwestorzy Bitcoin nie mają powodów, aby zobaczyć światełko na końcu tunelu. Według opublikowanej przez nich analizy kryptowaluty o największej prywatyzacji będą słabsze niż akcje i obligacje, ponieważ są “zasadniczo bezwartościowe”.

Zgodnie z aktualizacją, podczas gdy Bitcoin nie był skorelowany z innymi cenami aktywów na koniec 2017 r. W czasie rajdu, odkąd bańka zaczęła się “deflować” w nowym roku, jest bardziej skorelowana z innymi aktywami ryzyka, takimi jak akcje.

To, co wywiera presję na cenę BTC, zgodnie z analizą Capital Economics, “może być uświadomieniem sobie, że nie jest to po prostu wiarygodna długoterminowa alternatywa dla konwencjonalnych walut.” Problem z analizą polega na tym, że Bitcoin to coś więcej niż metoda płatności, a nawet ci z branży, którzy nie spodziewają się, że bitcoin zastąpi pieniądz fiducjarny, mają i tak otwarte długie pozycje na Bitcoin.”

Bitcoin i S&P500

Podobnie jak cena Bitcoin, rynek akcji  były pod ostatnio presją w wyniku napięć handlowych między Stanami Zjednoczonymi a Chinami. Capital Economics twierdzi, że Bitcoin został skorelowany z indeksem S&P500, który jest reprezentacją szerokiego rynku akcji. Dodają jednak, że korelacja jest prawdopodobnie “pozorna”, dodając, że różne czynniki napędzają poszczególne walory.

“Korelacja Bitcoin z cenami akcji umocniła się ostatnio, ale uważamy, że będzie to tylko tymczasowe. Nadal uważamy, że bitcoin jest zasadniczo bezwartościowy, co oznacza, że ​​prawdopodobnie będzie gorzej niż inne aktywa w nadchodzących miesiącach “, stwierdza Capital Economics.

Tymczasem Tom Lee z Fundstrat twierdzi, że nie ma takiej korelacji między Bitcoinem a akcjami.

Capital Economics wskazuje, że Bitcoin wyłonił się z przerażającego krzyża śmierci “nietknięty”, chociaż dodają, że nie wkładają w to zbyt wiele nadzeji:

“Liczą się fundamenty Bitcoina. I nic się ostatnio nie wydarzyło, aby zasugerować, że ma bardziej świetlaną przyszłość niż wtedy, gdy patrzyliśmy na niego szczegółowo kilka miesięcy temu. “- dodają.

Bez wątpienia był to ponury pierwszy kwartał na rynku kryptowalut, a Bitcoin zubożał o 119 miliardów dolarów  kapitalizacji rynkowej. Analitycy Fundstrat wskazują jednak, że kwiecień jest historycznie silnym miesiącem dla ceny bBitcoinów. Również rozmaite niedopowiedzenia regulacyjne lub  też całkowity ich brak zaważyły na cenie tej kryptowaluty. Niemniej jednak, kiedy sprawy prawne zostaną uregulowane, kupcy prawdopodobnie odetchną z ulgą.

Oliwa do ognia

Tej z kolei doał król obligacji Jeffrey Gundlach, który stoi u steru DoubleLine Capital. W grudniu doradził inwestorom, aby sprzedać na krótko Bitcoin tuż przed szczytem pod 20 000 USD. Teraz wskazuje na fakt, że kurs Bitcoin znajduje się na najniższym w tym roku i dodaje:

“Istnieje powiązanie między Bitcoinem a podstawowym nastrojem społecznym … i spekulacyjnymi wewnętrzymi nastrojami również.”

Opisał, w jaki sposób spadek ceny bitcoinów zapowiadał zmienność na rynku akcji, stwierdzając: “Bitcoin bardzo wyraźnie przewodzi aktywom ryzykownym”.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]