Bitfinex przeniesie się do Szwajcarii?

Bitfinex, jedna z największych na świecie giełd kryptowalut, planuje przenieść się z obecnej bazy w Hongkongu do Szwajcarii.

Szwajcarska prasa informuje, że giełda kryptowalut Bitfinex z siedzibą w Hongkongu już prowadzi rozmowy z władzami szwajcarskimi w związku z przeprowadzką do Europy. Szwajcaria znajduje się na szczycie listy potencjalnych miejsc docelowych, podczas gdy Londyn jest również traktowany jako alternatywa.

Publikacja bezpośrednio cytuje prezesa Bitfinex Jean-Louis van der Velde w ujawnieniu potencjalnego posunięcia, a tymczasem  “już kilka spotkań” pomiędzy przedstawicielami Bitfinex i Szwajcarskim Sekretariatem Stanu ds. Międzynarodowych Spraw Finansowych (SIF) już się odbyło. Bitinfex był również w kontakcie z Johannem Schneiderem-Ammannem, szefem Szwajcarskiego Federalnego Departamentu Spraw Gospodarczych, Edukacji i Badań. Przemawiając na konferencji na początku tego roku, Schneider-Ammann uprzednio wezwał Szwajcarię do dalszego rozwoju przyjaznego dla przemysłu klimatu regulacyjnego, aby stać się światowym “krypto-narodem”.

Szef Bitfinex wskazał na “bardzo konstruktywne rozmowy” ze szwajcarskimi władzami, dodając:

“Szukamy nowego stałego domu dla Bitfinex i spółki macierzystej iFinex, gdzie chcemy połączyć operacje wcześniej rozproszone w kilku lokalizacjach”.

Bitfinex to piąta co do wielkości giełda kryptowalut na świecie z obrotem prawie pół miliarda w ciągu dnia, a udany ruch Bitfinex może ustanowić swoją spółkę-matkę iFinex Switzerland jako nową AG (Aktiengesellschaft) lub niemiecką dla spółki akcyjnej, która może w przyszłości wprowadzić swoje akcje do obrotu  na publicznej giełdzie papierów wartościowych. iFinex znajduje się obecnie na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych.

Co więcej, tak znaczny ruch jak przenosiny z Azji do Europy podobno również byłby zgodny z działami prawnymi i finansowymi iFinex ze Szwajcarii, a także z bazami rozwojowymi i obsługą klienta Bitfinex, które również przeniosą się do Szwajcarii.

Bitfinex spotkał się z krytyką ze względu na powiązanie z Tether, filią iFinex, która wydaje tethering (USDT), token z dolarem, który często handluje na wielu globalnych giełdach, w tym Bitfinex. Relacja Tether z audytorem – mająca na celu zbadanie bilansów spółki i prawie 2,3 miliarda tokenów USDT w obiegu – załamała się w styczniu tego roku, podnosząc kluczową kwestię, czy token jest wspierany faktycznymi dolarami amerykańskimi.

Zarówno Bitfinex, jak i Tether otrzymały również wezwania z amerykańskiej Commodity Futures Trading Commission (CFTC), która teraz uważa, że Bitfinex chce spełniać wszystkie wymogi regulacyjne w Szwajcarii.

Prezes Bitfinex van der Velde dodał:

“Chcemy być najbardziej przejrzystymi ze wszystkich giełd i spełniać wymagania szwajcarskiego regulatora”.

Bitfinex jest teraz drugą dużą giełdą kryptowalutową z Hongkongu, o której wiadomo, że zamierza opuścić jurysdykcję w ciągu tygodnia. Jak wcześniej informowaliśmy, Binance, największa na świecie giełda kryptowalut, ogłosiła, że ​​ma szansę na stworzenie bazy w europejskim kraju Malty, która stara się zostać światową wyspą blockchain.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]