Bitbond umożliwił międzynarodowe pożyczki w Bitcoinie

Bitbond, internetowy bank założony w Niemczech w 2013 roku przez Radoslava Albrechta, znalazł innowacyjny przypadek użycia dla bezgranicznej natury Bitcoina: międzynarodowych pożyczek.

Był to pierwszy przypadek wykorzystania bitcoinów do przenoszenia kredytu w walucie międzynarodowej, a nie tylko jako zabezpieczenie kredytu, i obecnie przetwarza około 1 miliona USD płatności miesięcznie.

Jak wyjaśnia firma na swojej stronie internetowej:

“Wprowadzając innowacje w dziedzinie płatności i punktacji kredytowej, Bitbond sprawia, że ​​integracja finansowa staje się rzeczywistością na całym świecie. Wszystkie transakcje płatnicze w Bitbond są przeprowadzane za pośrednictwem łańcucha bitcoin. Dlatego nasze usługi są dostępne na całym świecie za pośrednictwem Internetu i są niezależne od banków. “

Podczas gdy wielu outsiderów (a nawet hodlerów) postrzega bitcoin jako jedynie wysoce spekulacyjny zasób, Bitbond znalazł model biznesowy, który konkuruje z tradycyjnymi systemami. Korzystanie z bitcoin było mądrym posunięciem dla Albrechta jako alternatywy dla systemu płatności Swift, który jest wolniejszy i droższy.

“Tradycyjne przekazy pieniężne są stosunkowo kosztowne ze względu na opłaty za wymianę waluty i mogą trwać nawet kilka dni”, powiedział Reuterowi Albrecht w swoim biurze w modnej berlińskiej dzielnicy Prenzlauer Berg. “Dzięki Bitbond, płatności działają niezależnie od tego, gdzie są klienci. Za pośrednictwem Internetu jest bardzo, bardzo szybko, a opłaty są niskie. “

Firmy niechętnie akceptują bitcoin jako zapłatę ze względu na gwałtownie zmieniające się kursy wymiany. Bitbond unika tego problemu, ponieważ klienci mają tylko tokeny na swoje pożyczki przez kilka sekund lub minut, dopóki nie będą gotowe do wymiany na preferowaną walutę krajową.

Główne przesłanki taniego transferu i niskich opłat w Bitcoin przyczyniają się do sukcesu firmy.

Od 2013 r. Bitbond zyskał na popularności. Firma została wymieniona w Forbes i Lend Academy. Wiadomość została pozytywna, dzięki funduszom VC Obecnie Bitbond zatrudnia 24 osoby z 12 krajów. Zespół Lean opiekuje się 100 klientami banku, co daje milion dolarów miesięcznie.

Klientami są głównie małe firmy i freelancerzy, którzy nie przekraczają 50 000 USD. Firma została również oficjalnie licencjonowana jako bank w 2016 roku, utrwalając jej długowieczność i udane osiągnięcia

Niemcy są globalnym prekursorem adopcji bitcoinów. Podczas gdy inne kraje pozostają sceptyczne i wprowadzają przepisy anty-kryptograficzne, takie jak Indie, Niemcy, a także Stany Zjednoczone, są otwarte na firmy związane z kryptologią. Niemcy są na drugim miejscu w Stanach Zjednoczonych, zgodnie z Bitnodes, usługą, która śledzi informacje o przekazie transmitowane przez węzły Bitcoin.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]