Binance zamierza uruchomić zdecentralizowaną giełdę kryptowalut

Binance, największa giełda kryptowalut pod względem obrotów, ogłosiła, że oficjalnie rozwija publiczny Blockchain, aby utworzyć nową zdecentralizowaną giełdę kryptowalut.

Wizja Binance’a, że ​​”scentralizowane i zdecentralizowane giełdy będą mogły współistnieć w bliskiej przyszłości, uzupełniając się nawzajem” zainspirowała ich do opracowania token Binance Chain, który będzie wykorzystywany do transferu i handlu aktywami Blockchain. Ruch ten również próbą przekształcenia firmy Binance w społeczność Binance.

“Wierzymy, że ciągłe wspieranie wysokiej jakości projektów blockchain jest najlepszym sposobem rozwoju tej branży. Będziemy kontynuować ulepszanie tej części, o czym pisaliśmy w naszym oficjalnym wydaniu “- oświadczyła giełda kryptowalut.

Nowy Blockchain będzie również hostem Binance Coin (BNB), który stanie się rodzimą monetą we własnej sieci głównej Blockchain.

Zdecentralizowana wymiana różni się od scentralizowanej wymiany tym, że nie polega na usługach stron trzecich w celu zatrzymania środków klienta. Użytkownicy przeprowadzają transakcje z innymi użytkownikami bez potrzeby korzystania z centralnego serwera, a nie ma centralnego organu, który posiada księgi zamówień lub wsparcie.

Chociaż zdecentralizowane wymiany zapewniają większą anonimowość i są uznawane za trudniejsze do zhakowania, mogą być mniej intuicyjne dla początkujących hużytkowników i pozbawione niektórych funkcji i funkcjonalności scentralizowanych giełd.

Zdecentralizowane giełdy nie są czymś nowym, ponieważ platformy takie jak Waves DEX, BitShares, NXT, CounterParty istnieją już od jakiegoś czasu.

Oświadczenie Binance’a w sprawie decentralizacji zostało wydane dzień po ogłoszeniu nagrody o wartości 250 000 $ każdemu, kto mógłby dostarczyć informacji, która doprowadzi do aresztowania hakerów odpowiedzialnych za atak hakerski w dniu 7 marca.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]