Giełda Binance jest bardziej rentowna niż Deutsche Bank

W pierwszym kwartale 2018 roku, Deutsche Bank, największy niemiecki bank i jedna z wiodących europejskich instytucji finansowych, odnotował zysk w wysokości 146 milionów USD. Binance, największa na świecie giełda kryptowalut, odnotowała zysk w wysokości 200 milionów dolarów.

Binance przewyższył największy w Niemczech i jeden z największych banków europejskich w zakresie rentowności. Binance, startup kryptowalutowy, którego nie było zaledwie 8 miesięcy temu, pokonał wiodący bank, który powstał 148 lat temu. Załoga z 200 pracownikami pokonała giganta bankowego zatrudniającego 100 000 pracowników.

Changpeng Zhao, dyrektor generalny Binance, który jest lepiej znany z kryptowaluty jako CZ, napisał 3 marca:

“Binance to największa na świecie giełda kryptowalut. W pierwszych 3 miesiącach od powstania zyski wyniosły 7 500 000 USD. W drugim kwartale zyski wyniosły 200 000 000 USD. III kwartał nadal trwa i oczekuje się dalszego wzrostu. Każdy kraj, który może przyciągnąć Binance do otwarcia oddziału w swojej lokalizacji, uzyska atrakcyjne dochody z podatków “.

Dla Malty przeniesienie Binance z Tajwanu do kraju europejskiego jest większym posunięciem niż Deutsche Bank na stałe przeniesienie swojej siedziby głównej i operacji z Niemiec na Maltę. Biorąc pod uwagę wykładniczy wskaźnik wzrostu Binance i szybki ruch rynku kryptowalut, motywacja rządu Malty do objęcia przemysłu kryptowalutowego i start-upów w nim jest dość oczywista.

Christian Sewing, który został mianowany nowym dyrektorem generalnym Deutsche Bank, oświadczył, że bank wycofa się z inwestycji w fundusze hedgingowe i skupi się na stabilizacji w kilku obszarach, w których bank nadal dominuje. Dzięki planowi restrukturyzacji w wysokości 800 milionów dolarów i ogromnej redukcji zatrudnienia, bank zamierza generować zyski do końca 2018 roku.

“Deutsche Bank jest głęboko zakorzeniony w Europie – tutaj chcemy zapewnić naszym klientom dostęp do globalnych rozwiązań finansowych i skarbowych. Na tym skupimy się bardziej zdecydowanie – powiedział Reuterowi Sewing.

Przyszłość przemysłu kryptowalut

Wycena rynku kryptowalut jest obecnie na poziomie około 400 miliardów dolarów, czyli mniej niż połączone limity na rynku HSBC i JPMorgan. Rynek kryptowalut wciąż znajduje się na wczesnym etapie i biorąc pod uwagę, że jedynie bitcoin istnieje od 2009 do 2015 r., Aż do stworzenia Ethereum i tokenu ekosystemu, przemysł kryptowalut jest naprawdę krótszy niż pięć lat.

Fakt, że startupy zatrudniające około 200 pracowników osiągnęły wielomiliardowe wyceny i pokonały główne banki, takie jak rentowność Deutsche Bank, pokazują zdrowy długoterminowy rozwój rynku kryptowalut.

Dopóki popyt na rynek kryptowalut będzie utrzymywany, a inwestorzy instytucjonalni będą nadal wchodzić na rynek, podobnie jak Binance zdołał pokonać największy bank w Niemczech w czasie krótszym niż 8 miesięcy istnienia, możliwe jest, że firmy kryptowalutowe przejmą kontrolę nad rynkiem kryptowalut. globalny sektor finansowy w ciągu następnej dekady lub dwóch.

Wykładnicze tempo wzrostu rynku pokazuje możliwość prognozowania cen bitcoin za miliony dolarów przez ekspertów takich jak Tim Draper i Peter Thiel.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]