Anglia zamierza wspierać kryptowaluty i technologię blockchain

Ministerstwo Skarbu Wielkiej Brytanii ogłosiło uruchomienie specjalnej grupy ds. Kryptowalut złożonej z Banku Anglii (BoE) i Urzędu Nadzoru Finansowego (FCA), które będą zarówno regulować, jak i wspierać technologie kryptowalutowe.

FCA wydała niedawno oświadczenie, że będzie promować innowacyjne rozwiązania bez rygorystycznych procedur kontrolnych.

Philip Hammond, minister finansów Wielkiej Brytanii, powiedział w oświadczeniu, że nowa kryptowaluta będzie działać na rzecz tworzenia standardów branżowych, które ułatwiają współpracę z bankami i firmami FINTECH oraz wspierają innowacje:

“Zobowiązuję się pomagać temu nowemu sektorowi, a nasza ambitna strategia określa, w jaki sposób zapewnimy Zjednoczonemu Królestwu czołową pozycję w rewolucji cyfrowej. W tym celu nowa grupa zadaniowa pomoże Wielkiej Brytanii zarządzać ryzykiem związanym z aktywami kryptowalutnymi, a także wykorzystać potencjalne korzyści z leżących u podstaw technologii “

Na początku marca dyrektor BOE, Mark Carney, powiedział, że kryptowaluty powinny być regulowane, a nie zakazane i utrzymywane zgodnie z tymi samymi standardami co tradycyjny system finansowy.

następnym krokiem będzie podoisanie przez Wielką Brytanię umowy z Australią, która pozwali brytyjskim produktom wejść na australijskie rynki FINTECH i stworzyć przestrzeń dla otwartego dyskursu pomiędzy brytyjskimi i australijskimi regulatorami branżowymi FINTECH – Innovate Finance i FinTech Australia.

Australia często jest wymieniana w czołówce innowacji technologii kryptowalut, a australijska giełda rozpoczęła wdrażanie technologii Blockchain.

W grudniu przyszłego roku Brisbane będzie wkrótce gospodarzem pierwszego na świecie przyjaznego terminalu lotniska kryptowalutowego, a Australijczycy będą mogli kupić kryptowaluty w kioskach z gazetami.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]