Amerykańska giełda Coinbase wysłała dane 13,000 kont do IRS

Amerykańska giełda kryptowalut i usługa portfela kryptowalutowego Coinbase wysłała w piątek, 23 lutego do około 13 000 klientów oficjalne zawiadomienie o przekazaniu ich danych osobowych do  US Internal Revenue Service (IRS; Urząd Skarbowy).

IRS początkowo poprosił Coinbase w lipcu 2017 r. o przekazanie jeszcze bardziej szczegółowych informacji na temat każdego z ponad 500 000 użytkowników, próbując znaleść oszustów podatkowych. Jednak kolejne orzeczenie sądowe z listopada 2017 r. zmniejszyło tę liczbę do około 14 000 użytkowników, które platforma zgłasza teraz jako 13 000, co Coinbase nazywa “częściowe, ale wciąż znaczące, zwycięstwo Coinbase i jej klientów”.

W zeszły piątek, Coinbase poinformował tych 13 000 dotkniętych klientów o tym, że firma przedstawi IRS w ciągu 21 dni ich identyfikator podatkowy, imię i nazwisko, datę urodzenia, adres i historyczne zapisy transakcji za okres 2013-2015.

List Coinbase do tych klientów zachęca ich, aby “niezwłocznie zasięgnęli porady prawnej od adwokata”, jeśli mają jakiekolwiek pytania. Ich strona internetowa stwierdza również, że odpowiedzi na inne pytania moga zostać znalezione na podstronie Coinbase Najczęsciej Zadawane Pytania.

Trwająca prawna bitwa między Coinbase i rządem USA sięga listopada 2016 r., kiedy to IRS złożył wezwanie do “John Doe” w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Północnego Dystryktu Kalifornii.

13 lutego usługa Personal Finance Credit Karma opublikowała dane, z których wynika, że ​​tylko 0,04 procent Amerykańskich klientów zgłosiło dochód z handlu kryptowalutami na swoich federalnych zeznaniach podatkowych  w tym sezonie podatkowym.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]