Amerykańscy studenci inwestują w kryptowalut za środki z kredytów studenckich

Według najnowszych doniesień medialnych amerykańscy studenci i pracownicy mają tendencję do częstszego zajmowania się kryptowalutami: studenci korzystają z pieniędzy pożyczkowych, aby inwestować w cyfrowe waluty, podczas gdy pracownicy przemysłu kryptograficznego otrzymują zapłatę w kryptowalucie.

Według sondażu przeprowadzonego między 16 a 20 marca przez Raport o Kredytach Studenckich w USA, 21,2% studentów korzysta z pieniędzy pożyczkowych na finansowanie inwestycji w kryptowaluty. Studenci próbowali wykorzystać rosnącą zmienność cen Bitcoin (BTC) lub Ethereum (ETH), aby szybciej spłacić swoje długi.

Biorąc pod uwagę fakt, że ceny Bitcoin wzrosły z 1000 $ do 20 000 $ w 2017 roku, może wyglądać to na dobry pomysł. Jednak wykorzystanie pieniędzy pożyczkowych na inwestowanie w wyjątkowo niestabilny rynek może spowodować wzrost zadłużenia, szczególnie przy uwzględnieniu oprocentowania pożyczek studenckich.

Zmienność cen nie wydaje się być przeszkodą dla wtajemniczonych w branżę krypto, którzy wolą również płacić w kryptowalucie. Jedna z Amerykańskich telewizji poinformowała, że ​​52 pracowników firmy BitPay woli uzyskać pełne wynagrodzenie w Bitcoin, nie łącząc żadnej części wynagrodzenia z pieniędzmi typu fiat.

Jeremie Beaudry, doradca ds. Regulacji prawnych w BitPay, który jest obecnie oppłacany w Bitcoin co tydzień, mówi, że “nie dba o fluktuacje … Pochodzę z tradycyjnego bankowego świata … Ale myślę, że moje podejście do finansów zmienione. … Nie bycie w tym jest gorsze niż bycie w to zamieszanym. “

Według jednej z Amerykańskich stacji telewizyjnych, 40% pracowników firmy Coinbase pobiera część swoich wynagrodzeń w Bitcoin.

W ubiegłym roku firma Medici Fintech zaoferowała swoim pracownikom roczną premię w Bitcoin. Jonathan Johnson, prezes Medici Ventures, zauważył, że uważa te fundusze za długoterminową inwestycję.

“Jestem na to długoterminowo nastawiony, to była dla mnie łatwa decyzja, ale premia jest dziś warta mniej niż wtedy, gdy ją dostałem.”

Według Johnsona płacenie pracownikom w kryptowalutach powinno być “wykładniczo tańsze” niż przy użyciu tradycyjnego systemu bankowego. Chociaż istnieje wiele firm płacących, które oferowały pracodawcom program płacenia pracownikom w kryptografii, nadal “chodzi bardziej o pracowników z prośbą o opcję niż skarbników korporacji próbujących oszczędzać pieniądze” – mówi Nathalie McGrath, dyrektorka firmy w Coinbase.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]