Alibaba wytacza proces Alibabacoin w sprawie naruszenia znaku towarowego

Firma Alababacoin Foundation z Dubaju została pozwana przez największą chińską firmę handlu elektronicznego, Alababa Group Holding Ltd. Używając nazwy handlowej Alibaba w połączeniu z kryptowalutą “Alibabacoin”, założyciele Alibabacoin postanowili zebrać ponad 3 500 000 USD poprzez ich ICO, bazując na (całkiem dosłownie) na zamieszaniu stworzonym z wykorzystaniem reputacji, którą ustalił gigant handlu detalicznego.

Na zamknięciu w dniu IPO we wrześniu 2014 r. Alibaba miał wartość rynkową 231 mld USD i był jedną z największych i najcenniejszych spółek na świecie, Alibaba osiągnęła pułap 527 mld USD w Stanach Zjednoczonych w styczniu, co czyni je po drugie do chińskiego konglomeratu inwestycyjnego, Tencent.

Po tym, jak Alibaba nieustannie odmawiał skomentowania ewentualnego wypuszczenia swojej kryptowaluty, złożył skargę, że założyciele Alibabacoin nie podjęli żadnych kroków w kierunku naprawienia zamieszania, które utworzyli, wnosząc pozew przeciwko Alibabacoin z powodu szkód spowodowanych ich nielegalną działalnością.

Alibabie nie jest obce postępowanie sądowe, ponieważ okresowo pojawia się potrzeba obrony marki przed rzekomą sprzedażą podrobionych produktów na ich stronie. Jednakże, zaraz po stwierdzeniu, że nie będzie “monety Alibaba”, obie domeny alibabacoinfundation i alibabacoinwallet zostały zarejestrowane przez pozwanego. Zbieg okoliczności? Prawdopodobnie nie.

Zgodnie z Białą Księgą Fundacji Alibabacoin celem ich rzekomej kryptowaluty jest rozpoznawanie twarzy, które używane będzie do płatności.

“Nowa technologia blockchain AlibabaCoin będzie wykorzystywać techniki sztucznej inteligencji, które są najbardziej skuteczne w rozpoznawaniu obrazów, aby jak najdokładniej zidentyfikować daną osobę i efektywnie wykorzystać tę technikę do struktury płatności portfeli elektronicznych i transakcji finansowych.”

Grupa wymienia plany platformy zakupowej dla handlu międzynarodowego, szczególnie w krajach uczestniczących w wymianie kryptograficznej. Artykuł potwierdza również, że ich technologia blockchain “oferuje bezpieczną i niezwykle wygodną metodę płatności” podczas robienia zakupów na różnych platformach, w tym amerykańskich e-tailers Amazon i eBay.

Bitcoin i Ethereum są specjalnie wymienione do wymiany z Alibabacoin.

Tymczasowy nakaz ograniczenia wobec Alibabacoin w sprawie nr 18-02897 Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych w południowym dystrykcie Nowego Jorku oczekuje na odpowiedź w sprawie domniemanej winy 11 kwietnia.

Zatrzymali się na drugiej rundzie ich crowdsale, każda moneta była sprzedawana za 0.00027273 BTC, mniej więcej dwa dolary amerykańskie, pozew służy do powstrzymania dalszych naruszeń przeciwko Alibaba, i domaga się odszkodowania za domniemane naruszenie prawa nowojorskiego i federalnego.

W aktach sprawy z 2 kwietnia 2018 r. przedstawiono prawne kroki podjęte w tym pozwie o znak towarowy.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]