50 Cent zaprzecza jakoby był Bitcoinowym milionerem

Jak donosi gazeta The Blast, Amerykanin Curtis James Jackson III, znany bardziej ze swojego pseudonimu estradowego 50 Cent, zaprzeczył, że zarobił miliony, sprzedając album za Bitcoiny.

Portal interentowy TMZ donosił, w styczniu tego roku że 50 Cent zrobił 700 bitcoinów, akceptując je jako zapłatę za swój album “Animal Ambition” w 2014 roku. Plotka o jego Bitcoinowej fortunie została następnie potwierdzona przez 50 Cent na Instagramie i tweecie, który nie jest już dostępny . 50 Cent uznaje teraz całą sprawę  za fałszywą.

Słynny raper pierwotnie złożył wniosek o bankructwo  w 2015 r w sądzie upadłościowym w okręgu Connecticut. Chociaż sprawa została rozstrzygnięta w 2016 r. a wniosek złożony w zeszłym tygodniu przez adwokatów Jacksona starał się wyjaśnić, że 50 Cent, “nigdy nie posiadał i nie jest właścicielem, konta Bitcoin lub jakichkolwiek Bitcoinów”

Zgodnie z dokumentami sądowymi, 50 Cent zaakceptował Bitcoin jako zapłatę za “Animal Ambition”, ale zysk został natychmiast przeliczony na dolary przez stronę trzecią, firme Central Nervous, LLC. 50 Cent skomentował, że plotki na temat jego udziałów w BTC były “korzystne dla [jego] wizerunku lub marki, nawet jeśli raport oparty jest na niezrozumieniu faktów”.

Raper dodał, że oczywiście nie zaprzecza żadnej prasowej relacji, czy to prawdziwej, czy fałszywej, o ile pomoże wzbogacić swój publiczny wizerunek i wzmocnić swoją osobistą markę.

Sprawa bankructwa Jacksona była wynikiem lat ekstrawaganckiego życia, źle zarządzanego bogactwa, a czasem skandalu. 50 Cent został poproszony o złożenie wniosku o ogłoszenie bankructwa po utracie 7 milionów dolarów na korzysć pozwu o ochronę prywatności byłej dziewczyny swojego rywala. Ostateczna zapłata za bankructwo Jacksona wyniosła 23 miliony dolarów.

LOGO BITCOIN ALTCOIN

Newsletter

[FM_form id="2"]